Oferta Ryanair dostępna w GDS

Irlandzki przewoźnik oraz Travelport poinformowały o zawarciu przełomowej umowy dystrybucyjnej. W odróżnieniu od innych systemów GDS, Travelport jako jedyny będzie dostarczał biurom podróży ofertę Ryanair.

Przewoźnik, który posiada jedną z najliczniejszych flot samolotowych na świecie (ma do dyspozycji 300 samolotów typu boeing i zamówił kolejne 175), w tym roku obsłuży ponad 81,5 mln pasażerów w ramach największej siatki połączeń lotniczych w E uropie, obejmującej 186 lotnisk w 30 krajach. Dzięki umowie taryfy Ryanair, jak również liczne dodatkowe produkty i usługi, zostaną wprowadzone do oferty biur podróży współpracujących z Travelport, etapami, począwszy od 19 marca.

Decyzja firmy Ryanair o współpracy z Travelport nastąpiła po zeszłorocznym wprowadzeniu platformy Travelport Merchandising Platform, a w szczególności modułu Aggregated Shopping oferowanego tanim liniom lotniczym. Technologia ta, oferowana wyłącznie przez firmę Travelport, umożliwia przewoźnikom niskokosztowym dostarczanie informacji z wykorzystaniem interfejsu API, a nie tradycyjnych metod publikowania i ładowania taryf, preferowanych przez większość przewoźników. Jednocześnie ceny biletów oraz produkty i usługi dodatkowe są wyświetlane, porównywane i rezerwowane dokładnie w ten sam sposób. Oprócz funkcjonalności Aggregated Shopping obie firmy będą również współpracować w dziedzinie wdrożenia produktu Rich Content and Branding firmy Travelport. Rozwiązanie to pozwala liniom lotniczym efektywniej kontrolować sposób prezentacji ich lotów oraz produktów i usług dodatkowych przez biura podróży, upodabniając go do sposobu prezentacji na ich własnej stronie internetowej.

Wydanie: 12/2013, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail