Do Polski albo Pragi

Pomimo coraz częściej oferowanych przez przewoźników specjalnych ofert, Polacy wciąż pozostają wierni rodzimym kierunkom. Takie informacje wynikają z danych porównywarki cen hoteli trivago.pl. Polskie morze oraz góry wciąż są jednymi z naszych ulubionych miejsc na mapie.

rt-2014-03-08

Wyprzedza je jedynie… czeska Praga. Z informacji zebranych przez wyszukiwarkę hoteli trivago.pl wynika, iż to właśnie Praga jest ulubionym zagranicznym kierunkiem Polaków i to tam najczęściej szukamy hoteli. Wyprzedziły ją jedynie trzy polskie miasta – Warszawa, Kraków oraz Gdańsk. Dużym zainteresowaniem cieszą się również Rzym, Barcelona oraz Paryż, które to, jako jedne z niewielu zagranicznych kierunków, uplasowały się w pierwszej piętnastce rankingu. Praga wiedzie jednak prym zarówno w sezonie wiosenno-letnim, jak i jesienno-zimowym. Jeśli chodzi o miejscowości typowo wypoczynkowe, najczęściej decydujemy się na odpoczynek w miejscach takich jak Sopot, Kołobrzeg czy Międzyzdroje oraz na spacer po zakopiańskich Krupówkach.

Spośród zagranicznych kierunków do najczęstszych wyborów należą natomiast kraje Europy Południowej – chorwacki Dubrownik oraz hiszpańskie Lloret de Mar i Majorka. Bardziej orientalne miejsca pojawiają się na mapach podróżniczych Polaków dopiero w sezonie jesienno-zimowym. Wtedy najczęściej szukamy wyjazdów do Dubaju, Bangkoku oraz, równie chłodnego jak zimowa Polska, Nowego Jorku. Najwięcej z nas, bo aż 48,4 proc., decyduje się spędzać w miejscu wyjazdu jedynie jedną noc, a kolejne 16,1 proc. spędza poza domem jedynie dwie noce. Wyjazdy od 5 do 10 dni są interesujące dla 15,6 proc. z nas, zaś te dłuższe zwracają uwagę jedynie 3,2 proc. Polaków. Średnio jesteśmy w stanie wydać na pokój w hotelu około 290 zł i rezerwujemy go średnio 31 dni przed planowaną datą wyjazdu.

Wydanie: 12/2013, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail