Jak rynek usług turystycznych będzie wyglądał w 2014 roku?

Przewaga Egiptu i Grecji wśród zagranicznych wyjazdów Polaków i stały wzrost zainteresowania usługami internetowych biur podróży to najważniejsze trendy w branży turystycznej, które będą utrzymywać się w 2014 roku.

rt-2014-03-09

Według prognoz Fly.pl rok ten będzie należeć do stabilnych i przyniesie kolejne wzrosty w liczbie rezerwacji dokonywanych metodą online. Prognozy na rok 2014 pokazują, iż Polacy pozostaną wierni ulubionym kierunkom wyjazdów. Według prognoz Fly.pl wśród kierunków zagranicznych wyjazdów, podobnie jak w latach poprzednich, dominować będą Egipt i Grecja. Jeśli tylko w kraju piramid będzie spokojnie, turyści ponownie wybiorą wakacje na afrykańskich plażach, w Sharm El Sheikh czy w Hurghadzie. Grecja zyskuje na popularności już od kilku sezonów i według prognoz tendencja ta utrzymywać się będzie w kolejnych latach, co być może zaowocuje zmianą na pozycji lidera. Popularność Grecji ugruntuje również poszerzenie jej oferty. W sezonie 2014 turyści, poza popularną Kretą czy Rodos, będą mogli wypoczywać na greckich wyspach Santorini, Skiathos, Milos, Pharos, Naxos czy Lesbos.

Coraz silniejszą konkurencją dla liderów będzie Turcja. Niewątpliwie liczyć będą się Wyspy Kanaryjskie oraz Tunezja, a więc kierunki często wybierane również w poprzednich latach. Dane za ubiegłe lata pokazują, że Polacy podczas wakacji cenią sobie wygodę i to nie ulegnie zmianie. Wciąż dominować będą oferty all inclusive, a turyści głównie wypoczywać będą w hotelach 4- i 5-gwiazdkowych. Sezon 2014 nie przyniesie znaczących zmian także w kosztach wycieczek. Średnia cena imprezy turystycznej będzie podobna do lat poprzednich. Przewiduje się jednak wzrost liczby dokonanych w biurach podróży rezerwacji, co przełoży się na wzrost wydatków na wyjazdy zagraniczne w skali kraju.

Jedną z przyczyn decyzji o spędzaniu urlopu poza Polską jest kwestia pogody, która w kraju, w przeciwieństwie do zagranicznych kurortów, zawsze pozostaje zagadką. Bardzo istotnym trendem zarysowującym się już od kilku lat jest rosnąca popularność internetowych biur podróży. Rynek usług turystycznych online rośnie w siłę, co niewątpliwie wpisuje się w globalny trend wzrostu zainteresowania usługami świadczonymi w sieci.

Wydanie: 12/2013, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail