Norwegia nie tylko zimą

Norwegia kojarzy się, nie bez powodu, z turystyką zimową. Jednak ten kraj to nie tylko śnieg, narty i zorza polarna...

rt-2014-03-19

Z uwagi na ceny kraj ten nie będzie nigdy celem masowej turystyki. Jednak z drugiej strony przyjeżdżają tu przede wszystkim turyści mający zwykle konkretne wymagania i gotowi za nie zapłacić. Jest ich wbrew pozorom coraz więcej, również w Polsce. Nasi turyści są już zauważalną grupą gości w tym północnym kraju. Warto też pamiętać, że dla Norwegów turystyka nie jest sposobem na wzbogacenie się czy poprawę sytuacji biedniejszych regionów, ale raczej pewnym rodzajem promocji i tak bogatego kraju. Powoduje to, że oferta jest dopracowana, przemyślana, a dochody nie są maksymalizowane za wszelką cenę.

Zrównoważona turystyka

rt-2014-03-18

Nic więc dziwnego, że Norwegii jako jednemu z pierwszych krajów na świecie udało się spełnić standardy zrównoważonego rozwoju opracowane przez Światową Organizację Turystyki. Utrzymanie równowagi pomiędzy rozwojem turystyki a zachowaniem natury w stanie nienaruszonym już od wielu lat jest troską Norwegów. Przyznanie w 2013 roku statusu kraju spełniającego wymagające kryteria UNWTO w zakresie zrównoważonego rozwoju było zwieńczeniem tych działań. Nowe standardy dotyczące zrównoważonego rozwoju turystki były opracowywane przez kilka lat. Obejmowały one kilka aspektów: ekonomiczny, kulturowy, społeczny i związany z ochroną środowiska naturalnego. – Strategia zrównoważonego rozwoju w turystyce to mądrzejsza droga rozwoju tej...


Wydanie: 12/2013, PREZENTACJE
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail