Wisła, zabytki, nauka

Puławy kojarzone są przede wszystkim z rodziną Czartoryskich. Faktem jest, że pamiątki po tej zasłużonej familii stanowią najcenniejsze zabytki tego nadwiślańskiego miasta. Jednak na szczęście na tym atrakcyjność turystyczna tego miejsca się nie kończy.

rt-2014-03-23

Przynależność miasta do słynnego trójkąta turystycznego (Puławy-Kazimierz Dolny-Nałęczów) pokazuje jego potencjał turystyczny. Trzeba przyznać, że w zakwalifikowaniu Puław do jednej z największych atrakcji tej części Polski nie ma przesady.

Nadal Czartoryscy

Pomimo wielu innych oraz pojawienia się nowych, ciekawych propozycji dla turystów, nadal najważniejszym zabytkiem, czy raczej całym zespołem zabytków jest pałac Czartoryskich wraz z otaczającym go parkiem. Już sama budowla, zaprojektowana przez Tylmana z Gameren i przebudowywana między innymi przez Piotra Aignera, byłaby sporą atrakcją. Jednak położona w parku w stylu angielskim, na terenie którego znajdują się rozmaite zabytkowe budowle i obiekty ogrodowe, tworzy jeden z najatrakcyjniejszych tego typu kompleksów w Polsce. Wszystko to położone w starorzeczu Wisły, która jest kolejną, coraz lepiej zagospodarowaną atrakcją turystyczną Puław.

Marina Puławy

Puławy od początku istnienia związane są z Wisłą. Usytuowanie nad tą dziką rzeką podkreśla turystyczno-rekreacyjny charakter miasta. Nic więc dziwnego, że po latach zastoju (jak na całej długości rzeki) postanowiono z...


Wydanie: 12/2013, PREZENTACJE
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail