Konsument może jeszcze więcej

Parlament Europejski przegłosował projekt nowej dyrektywy regulującej rynek usług turystycznych. Zgodnie z obowiązującymi trendami przede wszystkim wzmacnia on ochronę konsumentów.

rt-2014-03-34

Sporo miejsca zajmują przepisy regulujące sprzedaż pakietów usług turystycznych przez internet. Ponieważ rośnie liczba turystów korzystających z tej formy zakupu usług turystycznych, nowe prawo UE wprowadzi dla nich ochronę. Głosowanie zamyka pierwsze czytanie i daje parlamentowi możliwość negocjowania z krajami członkowskimi nad finalnym kształtem dyrektywy.

Co się zmieni?

Dyrektywa wprowadzi nowy termin „powiązane usługi turystyczne”, który oznacza połączenie co najmniej dwóch różnych rodzajów usług turystycznych na potrzeby tych samych wakacji, prowadzących do zawarcia odrębnych umów z poszczególnymi dostawcami usług, o ile ułatwia to połączenie jeden ze współdostawców usług lub sprzedawca detaliczny. Ważnym pojęciem, które...


Wydanie: 12/2013, PRAWO
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail