Europa drożeje

Jak się okazuje, im bliżej maja, tym wyższe ceny narzucają odwiedzającym hotele – szczególnie te zlokalizowane w południowej i wschodniej części kontynentu.

rt-2014-04-04

Z opublikowanego w tym miesiącu raportu trivago Hotel Price Index (tHPI) wyraźnie wynika, iż niewiele jest miejsc, które zachowały bądź opuściły ceny hotelowe z marca. W kwietniu, chcąc wyjechać na południe bądź wschód Europy, musimy się liczyć z dużo większym wydatkiem na noclegi, bowiem większość ulubionych kierunków Polaków okazała się w tym miesiącu drożeć. Największy wzrost cen zauważalny jest w Czechach. W Pradze za pokój dwuosobowy typu standard zapłacimy w tym miesiącu średnio 484 zł (+43 proc.). Drugim najwyższym wzrostem pochwalić się mogą Włochy, bowiem aż o 39 proc. podniosły się ceny w R zymie (510 zł w marcu, 705 zł w kwietniu 2014) i aż o 38 proc. w Wenecji (685 zł w marcu, 943 zł w kwietniu 2014). Nieco mniejszy, aczkolwiek wciąż znaczący wzrost zauważyć można w portugalskiej Lizbonie. Średnia kwietniowa cena podniosła się w stosunku do marca o 24 proc. i wynosi aktualnie 455 zł. O 20 proc. więcej niż w marcu zapłacimy również za hotel w Stambule (547 zł), a o 19 proc. więcej w Barcelonie (559 zł). W północnej części Europy dużych skoków cen można się spodziewać jedynie w Amsterdamie (+28 proc., 722 zł).

Wydanie: 1/2014, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail