Polski code-share

Dwie polskie linie lotnicze podpisały umowę o współpracy na zasadach code-share. Porozumienie to znacznie ułatwi pasażerom zarówno LOT-u, jak i Eurolotu podróżowanie w ramach siatki połączeń obu przewoźników. Umowa codeshare dotyczy współpracy obu polskich linii na prawie wszystkich trasach obsługiwanych przez Eurolot.

rt-2014-07-12

W praktyce oznacza to, że pasażer może od teraz poprzez stronę lot.com i inne kanały sprzedaży narodowego przewoźnika (biura sprzedaży i call center) kupić bilety na rejsy realizowane przez Eurolot. Bilety nadal można też kupować poprzez stronę eurolot. com. Od momentu podpisania umowy wszystkie loty regionalnej linii będą wykonywane pod kodem zarówno K2, jak i L O. Jedną z najważniejszych zalet tej współpracy jest umożliwienie podróżnym przelotu na tzw. jednym bilecie, co znacznie wpłynie na komfort i szybkość transferu pasażerów tranzytowych, przesiadających się na kolejne odcinki trasy. W przypadku LOT-u zawarcie kolejnej umowy code-share jest jednym z elementów modyfikacji w siatce połączeń konsekwentnie wprowadzanych zgodnie z założeniami planu restrukturyzacji. LOT jako większy i uznany przewoźnik, należący do m.in. globalnego sojuszu Star Alliance, umożliwi Eurolotowi prezentację swojej oferty i marki w rozbudowanych kanałach sprzedaży de facto na całym świecie. Z drugiej strony, Eurolot wesprze LOT w zaistnieniu na rynkach niszowych, które dotychczas nie były przez niego obsługiwane. W systemie rezerwacyjnym PLL LOT pojawiła się lista kierunków Eurolotu, na które od 21 lipca podróżni będą mogli już kupować bilety.

Wydanie: 4/2014, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail