Pięć gwiazdek w Lublinie

Hotel Alter to pierwszy obiekt pięciogwiazdkowy w mieście. Nowy obiekt jest hotelem butikowym, czyli kameralnym, o wysokim standardzie i indywidualnej aranżacji wnętrz, stworzonym z myślą o gościach ceniących sobie spokój i intymność. W murach kamienicy, której początki sięgają XVI wieku, znajduje się sześć pokoi dwuosobowych, pięć pokoi luksusowych, Apartament Piotra Bonieckiego, Salon Grodzki i restauracja, a w podziemnych kondygnacjach: sala konferencyjna, sala VIP, bar, basen, jacuzzi oraz sauna sucha i łaźnia parowa. Wnętrza wykończono w oparciu o zabytkowy charakter budynku, a każdy pokój ma indywidualny układ architektoniczny wynikający z historycznego rozmieszczenia powierzchni.

rt-2014-07-13

Z myślą o najbardziej wymagających klientach powstał blisko 90-metrowy Apartament Piotra Bonieckiego, nazwany tak na cześć lubelskiego złotnika, który w 1582 roku był pierwszym odnotowanym w księgach miejskich właścicielem kamienicy. Znajduje się tutaj duża sypialnia z kominkiem i salonem kąpielowym oraz pokój dzienny z łazienką. Atrakcyjnie prezentuje się drugie co do wielkości pomieszczenie – ponad 60-metrowy Salon Grodzki, składający się dwóch pokoi i salonu kąpielowego oraz balkonu wychodzącego na ulicę Grodzką, z widokiem na Stare Miasto. Podczas renowacji budynku odsłonięto fragmenty fundamentów muru miejskiego datowane na XIV wiek. To niezwykłe odkrycie zostało wyeksponowane w sali VIP oraz sali konferencyjnej. W trakcie prac archeologicznych w kamienicy znaleziono, między innymi pozostałości pieców: kafle garnkowe z XV-XVI wieku oraz kafle płytowe z XVIIXVIII wieku. Odkryto także szklane butelki datowane na XIX wiek. Znaleziska można oglądać w specjalnie przygotowanych gablotach. Ponadto na sklepieniach pomieszczeń zajmowanych obecnie przez hotelową restaurację odkryto i odrestaurowano polichromie ścienne.

Wydanie: 4/2014, AKTUALNOŚCI

To też może Cię zainteresować

W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail