Mobilna turystyka rośnie w siłę

Kupowanie usług w internecie od dawna jest już standardem. Jednak nawet w ramach handlu w sieci da się zauważyć pewne trendy, uwzględnienie których może poprawić wyniki sprzedaży.

rt-2014-09-34

O próbę odnotowania takich trendów pokusili się specjaliści internetowego biura podróży Tripista. Z ich raportu wynika, że w ramach rosnącej stale sprzedaży online bardzo dynamicznie będzie rozwijała się sprzedaż oraz dostarczanie informacji za pomocą urządzeń mobilnych.

W Polsce i na świecie

Segment turystyki online to jedna z prężniej rozwijających się branży. Zgodnie z analizą Zanox Mobile Performance w 2013 roku zanotowano 185-proc. skok w zyskach w porównaniu z rokiem poprzednim. W Polsce rynek ten przede wszystkim napędzają serwisy pośredniczące w sprzedaży biletów lotniczych, czyli internetowe biura podróży oraz bezpośrednio linie lotnicze. Coraz większe znaczenie w czerpanych profitach mają technologie mobilne. Czy przyszłość branży turystycznej to m-commerce? Polacy, podobnie jak reszta świata, pokochali nowe technologie. Za pośrednictwem telefonu rezerwujemy bilety, hotele oraz wypożyczamy samochody i wymieniamy waluty. Problemu nie stanowią mobilnie zakupy, internetowe płatności czy choćby bieżąca, mobilna obecność na portalach społecznościowych. Rośnie nie tylko liczba gospodarstw domowych z dostępem do internetu, także tych wyposażonych w tablet. Nie jest wyjątkiem, że rękach Kowalskiego znajduje się smartfon. Na początku 2013 roku, co...

Wydanie: 5/2014, e-TURYSTYKA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 




Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.



Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail