Biuro podróży musi zapewnić bezpieczeństwo na wycieczkach fakultatywnych

Biura podróży dosyć często wyłączają swoją odpowiedzialność w przypadku przeprowadzania wycieczek fakultatywnych przez lokalnych przedsiębiorców. Jeśli w ofercie organizatora znalazły się wycieczki organizowane przez tych przedsiębiorców, które można wykupić u rezydenta na miejscu, to organizator ponosi odpowiedzialność za nienależyte przeprowadzenie tych wycieczek, nawet gdy realizują je osoby trzecie.

pws-2015-09mm-03

Naruszenie przez biuro podróży, czy też osoby którymi się posługuje przy wykonywaniu wycieczki fakultatywnej, staranności w zapewnieniu bezpieczeństwa, oznacza że biuro odpowie za skutki zdarzenia, do którego doszło wskutek niezapewnienia bezpieczeństwa. Organizator turystyki ma obowiązek nie tylko zapewnienia klientom możliwości odbycia wycieczki oferowanej na miejscu przez rezydenta, ale zrealizowania jej w bezpiecznych warunkach: dojazdu, pobytu oraz zapewnienia bezpieczeństwa innych elementów wchodzących w jej skład. Organizator turystyki jest więc zobligowany do wyboru kontrahenta, który zagwarantuje klientom bezpieczny wypoczynek i kontrolę jego działań. Biuro podróży nie może doprowadzić do sytuacji, w której wykonawca wycieczki, któremu powierza jej realizację, narusza elementarne zasady bezpieczeństwa.

pws-2015-09mm-04

Wykupienie wycieczki...

Wydanie: 6/2015, PRAWO
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail