Nowe władze w ministerstwie

Po nowym ministrze sportu i turystyki Witoldzie Bańce, o którego nominacji pisaliśmy w poprzednim numerze, nastąpiły zmiany na stanowiskach podsekretarzy odpowiedzialnych za poszczególne dziedziny.

pws-2015-12z-02

Podsekretarzem stanu i szefową Departamentu Turystyki została Dorota Dulińska. Nowa zwierzchniczka resortu turystyki urodziła się w 1977 roku. Ukończyła Turystykę i Rekreację na Académie de Paris (2000 r.), a także uzyskała dyplom Języka i Cywilizacji Francuskiej na Uniwersytecie La Sorbonne. Jak głosi oficjalna notka biograficzna, jej zawodowa aktywność jest od lat związana z branżą turystyczną, pracowała we Francji m.in. w Novotel Paris Porte d’Orléans, Résidence de la Tour (Paryż), Stade de France, a także przez ponad 9 lat w Polsce w Grupie Accor i Orbis SA, gdzie zajmowała się sprzedażą usług hotelarskich sieci hoteli ibis, odpowiadając m.in. za kontakty handlowe z biurami podróży, firmami, przedstawicielstwami dyplomatycznymi i handlowymi. W latach 2004-2011 przeszła kompleksowy zakres szkoleń ze sprzedaży, marketingu, zarządzania i systemów informatycznych dla branży turystycznej organizowanych przez Académie Accor z siedzibą w Evry (Francja). Biegle posługuje się językiem francuskim i angielskim. Prywatnie lubi podróże, tenis, narty, pływanie oraz fitness. Przed panią minister stoi sporo wyzwań i pilnej pracy. Na czoło wysuwają się dwa duże zadania. Na pewno jak najszybciej trzeba będzie rozpocząć prace nad nową ustawą regulująca działanie rynku turystycznego. I to nie tylko z tego powodu, że obecna ustawa o usługach turystycznych po licznych nowelizacjach nie nadaje się już do kolejnych poprawek, ale przede wszystkim dlatego, że musimy zharmonizować nasze przepisy z nową unijną dyrektywą turystyczną. Z uwagi na skomplikowanie materii o dotychczasowe doświadczenia będzie to trwało dość długo. Druga kwestia to kwestia Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego. Jest ona oczywiście powiązana z ewentualnym powstaniem nowej ustawy. Tu również należy jak najszybciej podjąć jakieś decyzje i związane z tym działania. Skarb Państwa przegrywa kolejne sprawy i bez wzmocnienia zabezpieczeń, prędzej czy później po kolejnym bankructwie podobne sprawy znów trafią do sądu. Zwłaszcza, ze według nowych unijnych przepisów gwarancje powinni mieć również agenci sprzedający pakiety a nawet firmy prowadzące taką sprzedaż w internecie.

Wydanie: 8/2015, AKTUALNOŚCI

To też może Cię zainteresować

W najnowszym wydaniu
 

  
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail