Odszedł Andrzej Kozłowski (1952 – 2016)

Odszedł Andrzej Kozłowski, jedna z bardziej rozpoznawalnych osób w turystyce. Prezes PIT, POT, działacz turystyczny. Znał go chyba każdy, kto dłużej działał w branży turystycznej.

pws-2016-03z-04

Brał udział w tworzeniu najważniejszych instytucji w polskiej turystyce. Miał również wpływ na tworzenie przepisów regulujących działanie turystyki w Polsce, choć nie zawsze zgadzał się z ostatecznie przyjętymi rozwiązaniami, które wchodziły w życie. Działalność w turystyce rozpoczął jeszcze w studenckim biurze podróży Juventur, by z czasem, gdy zmienił się ustrój, założyć własne biuro. Był jedną z osób, które od początku działały w Polskiej Izbie Turystyki, której przez kilka lat był sekretarzem generalnym, by w roku 2000 zostać jej prezesem. Później, w latach 2002-2005, stanął na czele Polskiej Organizacji Turystycznej. Był głównym twórcą regionalnych i lokalnych organizacji turystycznych. Jego pomysłem była postać „polskiego hydraulika”, który promował nasz kraj na francuskim rynku bazując na stereotypach i obawach związanych z wejściem naszego kraju do UE. W swojej bogatej karierze zdążył być również dyrektorem Uzdrowiska w Nałęczowie, by w ostatnich latach pracować dla MT Polska. Niewątpliwie w dużej mierze jego działaniom warszawskie targi zawdzięczają drugą młodość, jaką przeżywają ostatnio, po zapaści, która dotknęła targi turystyczne w całym kraju. Na pewno będzie brakować Jego opinii w najbliższych latach, kiedy będą decydowały się kwestie fundamentalne dla branży.

Wydanie: 11/2015, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail