Jak to się zaczęło - jubileusz masowej turystyki

Turystyka to stosunkowo nowa gałąź gospodarki. W tym roku mineła właśnie 175 rocznica wycieczki uważanej za początek nowoczesnej turystyki.

pws-2016-08b-12

pws-2016-08b-13
jednym z największych światowych koncernów turystycznych, z którym co roku podróżuje ponad 20 milionów turystów. Firma działa w 15 krajach i zatrudnia 22 tysiące pracowników. Na polskim rynku Neckermann obecny jest od 20 lat.

pws-2016-08b-16

Wakacje zamiast drinka

Dziś pewnie brzmi to dziwnie (a dla niektórych to wręcz oksymoron), ale u podstaw zorganizowanej turystyki legła chęć odciągnięcia ludzi od alkoholu. Thomas Cook był nie tylko kaznodzieją, ale również działaczem na rzecz abstynencji. I właśnie w ramach tej ostatniej działalności pragnął pokazać swoim wiernym, że można spędzać wolny czas inaczej niż z butelką ginu czy whisky. Zorganizował więc wycieczkę na zjazd obrońców trzeźwości. Do tego postanowił skorzystać z ówczesnych nowych technologii, dzięki czemu owa wyprawa odbyła się koleją. Jej trasa przebiegała z Leicester do Loughborough i liczyła niecałe 20 km. Za zaledwie szylinga każdy z jej 570 uczestników miał zapewniony bilet na miejsce stojące w pociągu, kanapkę i filiżankę herbaty. Pomysł jak się okazało...


Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail