Więcej europejczyków w Niemczech

Według informacji Federalnego Urzędu Statystycznego, od stycznia do września w miejscach noclegowych powyżej dziesięciu łóżek zanotowano około 63 miliony noclegów zagranicznych turystów. Oznacza to wzrost o 1,6 proc. w porównaniu z tym samym okresem roku poprzedniego. – Pomimo wahań danych liczbowych w poszczególnych miesiącach, trzeci kwartał wykazał pewną stabilizację. Rynki europejskie odnotowały wzrost o 1,9 proc., podczas kiedy pozaeuropejskie wykazały zastój.


pws-2016-12zt-02

Według obecnie dostępnych wyników ten trend utrzymuje się z małym, jednoprocentowym spadkiem w październiku oraz skumulowanym jednym procentem od początku roku. – skomentowała wyniki Petra Hedorfer, przewodnicząca zarządu Niemieckiej Centrali Turystyki (DZT). Dziesięć najważniejszych rynków europejskich dla niemieckiej turystyki przyjazdowej prezentuje pod koniec trzeciego kwartału pozytywne wyniki. Holandia, jako najważniejszy rynek, osiągnęła wzrost 1,8 proc. w stosunku do roku poprzedniego. Szwajcara znalazła się na drugim miejscu z 3,3 proc. Wielka Brytania, osiągnęła wzrost o 1,2 proc. Włochy jako jedyny rynek z Top10 zanotowały spadek o 4,1 proc. USA, które są najważniejszym dla Niemiec rynkiem pozaeuropejskim, wygenerowały znaczny wzrost na poziomie 3,3 proc. Według IPK International nastąpiła zmiana w turystyce wyjazdowej z Chin: dwucyfrowy wzrost podróży wewnątrz Azji oraz podróży do Ameryki ma ścisły związek z jednocyfrowym spadkiem podróży do Europy. W związku z powyższym liczba turystów z Chin przyjeżdżających do Niemiec spadła o 0,4 proc.


W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail