20 lat Tunezji w Polsce

W związku z dwudziestą rocznicą powstania Tunezyjskiego Urzędu ds. Turystyki w Warszawie zorganizowane zostały huczne obchody okrągłej rocznicy obecności Tunezji w Polsce. Do Polski przyjechała duża delegacja przedstawicieli rządu: minister turystyki i rzemiosła Tunezji Salma Ellouni Rekik, dyrektor generalny Tunezyjskiego Urzędu ds. Turystyki w Tunisie Abdellatif Hmmam i dyrektor generalny Tunezyjskiego Urzędu ds. Wód Termalnych Rzig Oueslati (obaj w randze sekretarzy stanu) oraz przedstawiciele branży turystycznej Tunezji.

pws-2016-12zt-08

Obecność najwyższych rangą przedstawicieli tego kluczowego sektora gospodarki Tunezji była dobrą okazją, aby podsumować bliskie relacje i współpracę obu krajów na polu turystyki, oraz przedstawić aktualną sytuację Tunezji po mijającym udanym sezonie wakacyjnym, gdy kraj ten wraca do czołówki popularnych kierunków turystycznych. Oprócz oficjalnych wizyt i spotkań w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, w Ministerstwie Sportu i Turystyki oraz w Parlamencie, goście spotkali się też z przedstawicielami polskiej branży turystycznej oraz z mediami. Ważnym punktem wizyty był także udział w uroczystej gali z udziałem oficjeli, gwiazd i przyjaciół Tunezji, która odbyła się 23 listopada w hotelu Bellotto w Warszawie. Wieczór tunezyjski okazał się okazją do wspominania podróży do Tunezji gwiazd i dziennikarzy takich jak Magda Femme, Lidia Kopania, Elżbieta i Andrzej Lisowscy czy Anna i Krzysztof Kobusowie, Dawid Łasut oraz Anna Janowska. Tunezja to jeden z pierwszych krajów, do których turyści z Polski 20 lat temu zaczęli masowo wyjeżdżać na wakacje organizowane prze biura podróży. Największą ich liczbę, ok. 200 tys., zanotowano w 2008 roku i do tej pory Tunezja pozostaje jednym z ulubionych wakacyjnych kierunków Polaków.


W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail