Świetny pierwszy kwartał w niemieckiej turystyce przyjazdowej

Federalny Urząd Statystyczny podał wyniki turystyki przyjazdowej w I kwartale 2016 r. W hotelach i pensjonatach powyżej 10 łóżek zanotowano w marcu 5,6 miliona noclegów z zagranicy (+9 proc. w stosunku do roku poprzedniego).

pws-2016-06g-02

Łącznie w pierwszym kwartale 2016 r. zanotowano 15 milionów noclegów zagranicznych gości (+7 proc.). – Ferie wielkanocne wypadły w tym roku już w marcu. Część ruchu turystycznego związanego z wolnymi dniami została więc zarejestrowana już w pierwszym kwartale. Mimo tego sezonowego efektu wyniki turystyki przyjazdowej do Niemiec przekraczają nasze oczekiwania. Marzec 2017 jest 77. miesiącem z rzędu, w którym notujemy wzrost gości z zagranicy – komentuje dane Petra Hedorfer, prezes zarządu Niemieckiej Centrali Turystyki (DZT). Federalny Urząd Statystyczny zanotował w pierwszym kwartale 575 926 noclegów polskich gości w Niemczech (wzrost o 1 proc. w stosunku do roku poprzedniego).


W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail