Wspólne działania V4

Polska jako kraj sprawujący aktualnie przewodnictwo w Grupie Wyszehradzkiej zorganizowała spotkanie wysokiego szczebla przedstawicieli Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej, Ministerstwa Rozwoju Regionalnego Republiki Czeskiej, Węgierskiej Agencji Turystyki oraz Ministerstwa Transportu i Budownictwa Republiki Słowackiej.


pws-2017-03b-01

Spotkaniu przewodniczył Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej, Dawid Lasek. Delegacje spotkały się w dniach 14 i 15 lutego 2017 r. w Warszawie. W wydarzeniu wzięli również udział prezesi i dyrektorzy generalni krajowych organizacji turystycznych wyżej wymienionych krajów. – Chcemy promować region krajów V4 jako ciekawą, różnorodną oraz bezpieczną destynację – mówi Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Dawid Lasek. Podczas spotkania przedstawiciele poszczególnych państw podpisali wspólny Plan Marketingowy na 2017 rok. Od ponad 15 lat Polska, Czechy, Węgry i Słowacja razem tworzą ofertę turystyczną, gdy chodzi o tzw. rynki dalekie. Zgłoszone przez poszczególne kraje projekty zakładające wspólną promocję zostały, podczas spotkania w Warszawie, ujęte w obowiązujący w roku 2017 Plan Marketingowy. Polska, Czechy, Słowacja i Węgry zaplanowały w nim działania o wartości 315 000 euro. Dzięki kumulacji środków skorzystają wszystkie kraje Grupy. Warunkiem współpracy jest objęcie w zaakceptowanych zadaniach całej Grupy V4. – Chcielibyśmy, aby w ramach naszej współpracy zafunkcjonowało coś, co można nazwać roboczo „Domem Marek Środkowoeuropejskich”. Zamierzamy tworzyć wspólne pakiety tak, aby turyści, którzy przybywają na kilkudniowe pobyty na przykład do Pragi, przejechali także do Polski, na Słowację czy na Węgry – dodaje minister Dawid Lasek. Najwięcej pieniędzy w 2017 roku zostało przeznaczonych na promocję w USA – 122 000 euro, z czego ponad 30 proc. to środki węgierskie. Promocja w Rosji została obliczona na 76 000 euro. W planie marketingowym uwzględnione jeszcze zostały Indie, Ameryka Łacińska, Białoruś, Kazachstan, Korea Południowa i Chiny


W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail