Wschód w Holandii

Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Amsterdamie, wspólnie z regionalnymi organizacjami turystycznymi z Województw: Świętokrzyskiego, Warmińsko – Mazurskiego, Podlaskiego, Lubelskiego oraz Podkarpackiego promował turystykę aktywną w Polsce Wschodniej podczas targów Fiets en Wandelbeurs (rowery i wędrówki), które odbywały się w Utrechcie.


Zorganizowane już po raz trzynasty targi F&W cieszą się z roku na rok co raz większą popularnością. – Są platformą spotkań prasy, wystawców oraz publiczności zainteresowanej tematyką turystyki pieszej i rowerowej – mówi dyrektor ZOPOT w Amsterdamie i Brukseli Dominika Szulc i dodaje, że od początku istnienia do chwili obecnej wydarzenie to potroiło liczbę odwiedzających, osiągając w zeszłym roku poziom 24.000 zwiedzających, co w przypadku targów specjalistycznych bardzo dobry wynik. Polskie stoisko promujące turystykę aktywną, a w szczególności trasę rowerową Green Velo, cieszyło się ogromną popularnością. – To również zasługa występów rowerzysty trialowego Krystiana Herby, popularnego nie tylko w Polsce – mówi Małgorzata Duijnmayer z amsterdamskiego ZOPOT, która koordynowała organizację polskiego stoiska w Utrechcie. Rowerowe show pięciokrotnego rekordzisty Księgi Rekordów Guinessa było zresztą jedną z największych atrakcji całych targów. – Podkreślali to również organizatorzy targów promując je na swojej stronie internetowej oraz kanałach social mediów – dodaje Małgorzata Duijnmayer. Czym byli głównie zainteresowani zwiedzający polskie stoisko? Przede wszystkim możliwościami spędzenia wakacji na dwóch kółkach w Polsce. – Można wyraźnie zauważyć, że nieznane zakątki Polski doskonale wpisują się w trend do poszukiwania miejsc jeszcze nieodkrytych, bliskich naturze, pozwalających na ucieczkę od zgiełku komercyjnych kurortów turystycznych – mówi Magdalena Stoch z ZOPOT Amsterdam.


W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail