Lufthansa chwali się nowościami

Od 10 lutego nowy Airbus A350-900 Lufthansy bazuje w Monachium. Maszyna jest uważana za najbardziej zaawansowaną technologicznie i najbardziej przyjazną środowisku z pośród obsługujących rejsy międzykontynentalne na świecie. Również system rozrywki pokładowej został znacząco rozwinięty – po raz pierwszy pasażerowie będą mogli dokonać wyboru ulubionych filmów czy programów jeszcze przed podróżą, z własnego domu


Aby to zrobić, wystarczy pobrać aplikację „Lufthansa Companion App”, nawet do 6 tygodni przed podróżą. Pasażerowie synchronizują swoją spersonalizowaną playlistę na ekranie umieszczonym w fotelu przed nimi ze swoim urządzeniem mobilnym – którego mogą również użyć jako drugiego monitora. Podczas podróży można jednocześnie oglądać wybrany film, słuchać muzyki, sprawdzić informację o locie, surfować po Internecie dzięki FlyNet, czy zrobić zakupy na WorldShop. Aplikacja „Lufthansa Companion App” jest dostępna w sklepie Google Play, a wkrótce także w Apple iTunes. Samolot wyposażony jest również oświetlenie, które zostało zaprojektowane tak, aby odpowiadać biorytmom dnia i nocy. Efekty świetlne będą również wykorzystywane, aby stworzyć atmosferę restauracyjną podczas wydawania posiłków. Technologia LED na pokładzie A350-900 zapewnia łącznie 24 różne ustawienia. W dalszej kolejności Lufthansa będzie również instalować ten system na pokładach Boeingów 747-800. Zakres ustawień systemu oświetlenia został opracowany na podstawie badań z obszaru chronobiologii i rozpoznanych skutków dziennych i nocnych biorytmów człowieka. A350-900 na początku będzie obsługiwać trasy do Delhi i Bostonu. Na pokład może zabrać 293 pasażerów – 48 w Klasie Biznes, 21 w Klasie Ekonomicznej Premium oraz 224 w Klasie Ekonomicznej. A350-900 jest najbardziej innowacyjnym i przyjaznym środowisku samolotem floty dalekiego zasięgu na świecie. Zużywa 25% mniej kerozyny, emituje 25 proc. mniej spalin i jest znacznie cichszy niż inne tego typu maszyny.


To też może Cię zainteresować

W najnowszym wydaniu
 

  
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail