W Poznaniu biznes spotkał się z pasją

2017-03-07

To były trzy fantastyczne dni dla branży turystycznej w Polsce. W Targach Czterech Pasji wzięło udział 42 902 uczestników, gości, pasjonatów. Od 17 do 19 lutego, targi TOUR SALON 2017 odwiedziło blisko 8.000 osób, tj. ok. 16% więcej niż podczas ubiegłorocznej edycji! Wśród zwiedzających byli kupcy z wielu krajów, a Biznes Planner TOUR SALONU aż huczał od umawianych spotkań. Na TOUR SALONIE zaprezentowało się 261 wystawców z 22 krajów. Na targach poznaliśmy m.in. zwycięzców Certyfikatu Polskiej Organizacji Turystycznej i innych nagród w branży turystycznej.

pws-2017-03b-47

Wydarzenie od 28 lat dla profesjonalistów jest miejscem spotkań biznesowych, źródłem nowych ofert oraz platformą komunikacji i wymiany doświadczeń. Dodatkowo dla osób zawodowo związanych z branżą turystyczną, to okazja do skompletowania od A do Z ofert wyjazdów turystycznych, motywacyjnych, integracyjnych, czy też tak zwanych ,,zielonych szkół”.

pws-2017-03b-48

Targi w Poznaniu były areną, na której poznaliśmy zwycięzców prestiżowych konkursów. W tym roku na TOUR SALONIE odbyła się Gala Polskiej Organizacji Turystycznej. Oskara polskiej turystyki, czyli Złoty Certyfikat POT otrzymała Industriada - Święto Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. Ogłaszając I edycję konkursu „New Tech – New Travel” Polska Organizacja Turystyczna i Międzynarodowe Targi Poznańskie postawiły na nowe technologie w turystyce i start-upy. Na taragch poznaliśmy laureatów i wyróżnionych w konkursie, którego celem jest poszukiwanie i promocja innowacyjnych rozwiązań technologicznych, które ułatwiają podróżowanie, usprawniają zarządzanie i umożliwiają promocję polskich firm i regionów turystycznych. Zwycięzcą I edycji konkursu New Tech – New Travel w kategorii B2B została firma Eventory za Platformę Eventory. W kategorii B2B kapituła przyznała dwa wyróżnienia. Dla firmy QRtag Sp. z o.o. za Mobilny przewodnik turystyczny oraz a kategorii B2B otrzymała firma Hotailor za Platformę hotailor.com. W konkursie nagradzano również rozwiązania w kategorii B2C, której laureatem została firma CandyRent za platformę CandyRent. W tej kategorii kapituła przyznała jedno wyróżnienie – dla firmy SocialTravel, SocialTravel, Book local tours and attractions from around the world.

pws-2017-03b-49

Dla wystawców i profesjonalnych zwiedzających zaaranżowano spotkanie z blogerami podróżniczymi.

Trzecia edycja TOUR SALON Blog Meeting, podczas którego influenserzy dyskutowali o swoich możliwościach w dotarciu do turystów, którzy planują zwiedzić konkretne miejsce.

pws-2017-03b-50

Na TOUR SALONIE kontynuowano drugą edycję bezpłatnych warsztatów „Dlaczego Twoje biuro podróży gubi klientów?” dedykowaną dla biur podróży. Dobra frekwencja jest dowodem, że temat wymyślony przez TOUR SALON jest strzałem w dziesiątkę, że cały czas są osoby otwarte na porcję dobrych praktyk i porad, na wiedzę jak zatrzymać stałych oraz ściągną nowych klientów. Na targach odbyła się również dyskusja pt. „Nowa Dyrektywa UE – szanse i zagrożenia dla branży turystycznej. Prezentacja i dyskusja”, którą zorganizowała Polska Organizacja Turystyczna. Ponadto rozmawiano o marketingu destynacji turystycznych, a szczegóły w jaki sposób promować turystykę przez doświadczenie przybliżali specjaliści z Europejskiego Instytutu Marketingu Miejsc. Natomiast o podobnym temacie, ale z punktu widzenia blogera i osoby, która ciągle podróżuje po Polsce odbyło się wystąpienie Macieja Marczewskiego pt. Regiony i Miasta 2.0: jak mądrze je promować?


Na TOUR SALON turyści poczuli się jak na wakacjach i szukali inspiracji do najbliższych wyjazdów.

Targowe ekspozycje były oblegane przez zwiedzających, bo na każdym stoisku było mnóstwo atrakcji, panował gwar rozmów. Goście targów próbowali specjałów regionalnej kuchni, m.in. pierogów lubelskich z kaszą i twarogiem, czy też kaczki po zamojsku w sosie borowikowym, którymi częstowano na stoisku Regionu Partnerskiego – Lubelskiego. Stoisko Lubelskiego było oblegane przez cały czas przez zwiedzających, bo ilość wydarzeń była imponująca. Również duże wrażenie na gościach TOUR SALONU zrobiły pozostałe punkty programu, jak: Scena Kultury, wydarzenia dla profesjonalistów i turystów. Każdy gość TOUR SALONU znalazł wyjazd dla siebie, na własnych warunkach, a było w czym wybierać: ofertach biur podróży, touroperatorów z polski i zagranicy, firm świadczących usługi turystyczne, hoteli, ośrodków spa, lokalnych i regionalnych organizacji turystycznych, a także przewoźników promowych. Niezależnie od wieku, zwiedzający czerpali inspiracje do zorganizowanych, czy samodzielnych wypraw i podróży na nachodzącą Wielkanoc, majówkę czy sezon wakacyjny.
Na targach spotkać się można było z wieloma podróżnikami, na przykład z Markiem Kamińskim, Arkady Pawłem Fiedlerem, Szymonem Radzimierskim, Łukaszem Wierzbickim. Część z nich gościła na Scenie Kultury, a część z Stefie KONTYNENTÓW, której gospodarzem był magazyn podróżniczy KONTYNENTY.
Nawiązujące do atmosfery ludowych wzorów i wiejskiej zagrody, stoisko Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w ten sposób promowało na TOUR SALONIE program „Odpoczywaj na wsi”. Bogata oferta gospodarstw agroturystycznych w Polsce, których jest blisko 8 tysięcy, skutecznie kusi mieszkańców dużych miasta do chwili wolnego w atmosferze eko, slow life czy slow food.

pws-2017-03b-51


Festiwal Podróżniczy „ŚLADAMI MARZEŃ”


Zajęte wszystkie miejsca (te na krzesłach i na podłodze), wyłączone światła, bijący blask zdjęć z ekranów i cisza na sali – tak wyglądały prelekcje, które odbyły się podczas piątej edycji Festiwalu Podróżniczego „ŚLADAMI MARZEŃ”. Autorski projekt Jaśminy i Tomasza Labusów także i tym razem przyćmił poprzednią edycję! Podczas wystąpienia Piotra Horzeli padł nowy rekord frekwencji - 835 słuchaczy. W ciągu trzech dni festiwalowych 27 prelegentów opowiedziało 21 prelekcji. Po raz pierwszy rywalizacja na najlepszą opowieść odbywała się w dwóch kategoriach: Polska i Świat.
I tak, pierwsze miejsce w kategorii „Śladami Marzeń po Polsce” otrzymała Anita Demianowicz za prelekcje „Polska jest piękna, czyli dookoła Polski rowerem”. Z kolei w kategorii „Śladami Marzeń przez Świat” pierwsze miejsce otrzymał Adam Szostek za prelekcję „Longandroll – reaktywacja! 1000km na desce przez Malezję!”. Drugie miejsce otrzymał Szczepan Ligęza za opowieść „Do źródeł rzeki, której nie ma”, oraz  trzecie: Tomasz Jakimiuk za historię „Hulajnogą i autostopem z Podlasia do Chin”.

pws-2017-03b-52

W tym roku obchodzono jubileuszową, 25- edycję Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej, a podczas TOUR SALONU nagrodzeni autorzy i wydawcy otrzymali pamiątkowe statuetki i dyplomy.

Tegoroczna edycja targów TOUR SALON należy do udanej i można się spodziewać, że w przyszłym roku targi TOUR SALON świętować będą jeszcze większy sukces!Więcej informacji: www.tour-salon.pl
Kontakt dla mediów: Renata Hille, e-mail: renata.hille@mtp.pl, tel: +48/ 61 869 2128


Komunikaty Branżowe
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail