Podsekretarz od turystyki odwołany

Premier Beata Szydło 2 czerwca odwołała ze stanowiska podsekretarza stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Dawida Laska. Pełnił on tę funkcję od kwietnia 2016 r., kiedy to zastąpił Dorotę Dulińską, która złożyła dymisję po zaledwie trzech miesiącach. Przed objęciem posady w MSiT Dawid Lasek przez wiele lat był wiceprezesem i dyrektorem biura Stowarzyszenia Euroregion Karpacki Polska (z przerwą w latach 2006-2007, kiedy był dyrektorem departamentu w ówczesnym Ministerstwie Rozwoju Regionalnego).

 rt 2017 06a 01

  W oficjalnym komunikacie nie podano przyczyny dymisji, ale nieoficjalnie od dawna mówiło się, że nie układa się współpraca między Dawidem Laskiem a ministrem Witoldem Bańką. Konflikt narastał i od jakiegoś czasu krążyły plotki o dymisji. Na razie nie wiadomo, kto miałby objąć zwolnione stanowisko. Do czasu powołania nowego podsekretarza stanu odpowiedzialnego za turystykę jego obowiązki będzie sprawował sekretarz stanu Jarosław Stawiarski. Jarosław Stawiarski jest absolwentem historii na UMCS w Lublinie oraz studiów podyplomowych w zakresie zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim. Przez wiele lat był nauczycielem kraśnickich szkół i dyrektorem tamtejszej szkoły podstawowej. Ma duże doświadczenie samorządowe i parlamentarne. Radny powiatu kraśnickiego dwóch kadencji, starosta powiatu kraśnickiego w latach 2002-2006, pierwszy zastępca burmistrza Kraśnika w latach 2011-2014. 


Wydanie: 6/2017, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail