Międzynarodowe studia na kierunku Turystyka i Rekreacja

Program stworzony we współpracy z czterema uczelniami z Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych, zagraniczni wykładowcy, zajęcia w małych, międzynarodowych grupach – w Szkole Głównej Turystyki i Rekreacji powstała pierwsza w Polsce międzynarodowa Turystyka i Rekreacja. Na prowadzone po angielsku dzienne studia magisterskie zostanie przyjętych tylko 40 osób, w tym dziesięciu Polaków.

rt 2017 07fz 11

  Od października na zinternacjonalizowanym kierunku Turystyka i Rekreacja w SGTiR będą prowadzone cztery specjalizacje menedżerskie: hospitality management, event management, sport management i gastronomy management. Program każdej z nich opracowano we współpracy z międzynarodową kadrą dydaktyczną, zgodnie z najnowszymi globalnymi trendami w edukacji wyższej. Opiekunami specjalizacji będą obcokrajowcy, m.in. dr Christos Anagnostopoulos z Molde University College w Norwegii oraz dr Alana K. Dillette z amerykańskiego San Diego State University. – Branża turystyczna nie zna granic i edukacja musi odpowiadać jej oczekiwaniom. Absolwenci zinternacjonalizowanej Turystyki i Rekreacji w Szkole Głównej Turystyki i Rekreacji dostaną wszystkie narzędzia i wsparcie, niezbędne do zajmowania menedżerskich stanowisk na całym świecie – mówi dr hab. Jolanta Żyśko, rektor Szkoły Głównej Turystki i Rekreacji. – Projekt wpisuje się w naszą strategię umiędzynarodowiania i polepszania jakości kształcenia. Będziemy się też starać, żeby część zagranicznych dydaktyków na stałe dołączyła do naszej kadry – dodaje. Oprócz wspomnianych korzyści, studenci zinternacjonalizowanej Turystyki i Rekreacji będą odbywali krajowe i zagraniczne staże oraz skorzystają z dwóch szkół letnich. Dla części z nich przewidziano też stypendia pokrywające czesne lub koszty utrzymania. Program jest współfinansowany z NCBiR z projektu Inter- Tour objętego przez Program Operacyjny „Wiedza Edukacja Rozwój”. Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji otrzyma na jego wprowadzenie prawie 1,4 mln zł.


Wydanie: 7/2017, AKTUALNOŚCI

To też może Cię zainteresować

W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail