Rekord Lufthansa Group

Linie lotnicze należące do Lufthansa Group przywitały w tym roku na pokładzie już ponad 111 mln pasażerów – to więcej niż w całym 2016 r.

 rt 2017 11sz 07

  Współczynnik zapełnienia miejsc na ponad milionie tegorocznych rejsów osiągnął rekordowy wynik 81,4 proc. W październiku 2017 r. linie lotnicze Lufthansa Group przyjęły na pokład około 12,2 mln pasażerów. To wzrost o 16,7 proc. w porównaniu z analogicznym okresem w zeszłym roku. Liczba dostępnych miejsc na kilometr podniosła się o 11,6 proc. w stosunku do zeszłego roku. W tym samym czasie ich sprzedaż wzrosła o 12,1 proc. Współczynnik zapełnienia miejsc w porównaniu z październikiem 2016 r., wzrósł o 0,4 proc., osiągając 81,4 proc. Październik to już szósty miesiąc z kolei, kiedy wskaźniki korekty walutowej kształtowały się pozytywnie. Linie sieciowe Lufthansa, SWISS i Austrian Airlines przewiozły 9 mln pasażerów w październiku, o 4,1 proc. więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku, a liczba dostępnych miejsc na kilometr wzrosła o 1,6 proc. Sprzedaż w tym okresie była o 2,7 proc. większa, a współczynnik zapełnienia miejsc dzięki wzrostowi o 0,8 proc. osiągnął 81,6 proc. Linie lotnicze Lufthansa przewiozły w październiku 6,1 mln pasażerów, to wynik o 4 proc. wyższy niż w zeszłym roku. Wzrost liczby miejsc na kilometr o 0,9 proc. w zeszłym miesiącu zaowocował 2,3 proc. wzrostu sprzedaży


Wydanie: 11/2017, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail