Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.
 Tranzyt bezwizowy w regionie Pekin-Tiencin-Hebei.

2017-12-29

Rada miasta Pekin ogłosiła, że od 28 grudnia 2017 r. sześć punktów przyjazdu w regionie Pekin-Tiencin-Hebei, włączywszy Międzynarodowe Lotnisko Stołeczne w Pekinie, Międzynarodowe Lotnisko Tiencin Binhai i Międzynarodowe Lotnisko Shijiazhuang zezwoli na tranzyt bezwizowy przez 144 godziny dla gości zagranicznych z 53 krajów, w tym Austrii, którzy posiadają ważne bilety na łączące loty do innego kraju lub regionu.
beijing 1859987 960 720

Nowe zasady znacznie przyczynią się do nasilenia ruchu turystycznego i rozwoju branży lotniczej w regionie Pekin-Tiencin-Hebei. Linie lotnicze Air China Limited (zwane dalej Air China) będą ułatwiać nowy ruch bezwizowy. Biorąc pod uwagę potrzeby pasażerów w lotach łączących, linie Air China polepszą produkty i usługi w celu dalszej poprawy jakości działań i zapewnienia pasażerom jak największej wygody po dotarciu do Pekinu.

Wprowadzenie tranzytu bezwizowego przez 144 godziny zwiększy także liczbę pasażerów napływowych w regionie Pekin-Tiencin-Hebei. Linie Air China wykorzystają zmiany do wprowadzenia poprawek w czasie rzeczywistym w obłożeniu tras na podstawie zapotrzebowania tranzytowego oraz zapewnią pasażerom płynne tranzyty w Pekinie. Dlatego też pasażerowie z całego świata będą mogli bezproblemowo, bezwizowo dostać się do Pekinu. Ponadto linie Air China wprowadzą także na rynek specjalne produkty turystyczne w odpowiedzi na zapotrzebowanie pasażerów przy współpracy z lokalnymi biurami turystycznymi z Pekinu oraz dodadzą do oferty powiązane produkty, zachęcające podróżnych do odkrycia piękna Chin. Wszystkie usługi nie będą miały sobie równych pod względem satysfakcji pasażerów.
Na początku roku 2017 linie lotnicze Air China, Komitet Turystyki Pekinu i firma Capital Airport Company Limited podpisały umowę w sprawie współpracy strategicznej w zakresie wspólnej promocji na rynkach turystyki napływowej. Celem współpracy było publikowanie regularnych komunikatów i przygotowanie do wprowadzenia tranzytu bezwizowego przez 144 godziny. Linie Air China ponownie połączyły siły z organizacją Star Alliance i Międzynarodowym Lotniskiem Stołecznym w Pekinie w ramach porozumienia „pod jednym dachem" podpisanego w grudniu 2017 r. Trzy strony wyraziły chęć bliskiej współpracy w celu podniesienia standardu na Międzynarodowym Lotnisku Stołecznym w Pekinie, tym samym czyniąc z niego wysokiej klasy port lotniczy przez wprowadzenie wyraźnych zmian w obsłudze. Pasażerowie będą mogli podróżować w większej wygodzie dzięki łączonym usługom lotniskowym, zoptymalizowanym procedurom transferowym oraz lepszym usługom dla członków organizacji.

Lista państw objętych tranzytem bezwizowym przez 144 godziny w regionie Pekin-Tiencin-Hebei (łącznie 53 kraje): Austria, Belgia, Republika Czeska, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Islandia, Włochy, Łotwa, Litwa, Luksemburg, Malta, Holandia, Polska, Portugalia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Rosja, Wielka Brytania, Irlandia, Cypr, Bułgaria, Rumunia, Ukraina, Serbia, Chorwacja, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Macedonia, Albania, Monako, Białoruś, Stany Zjednoczone, Kanada, Brazylia, Meksyk, Argentyna, Chile, Australia, Nowa Zelandia, Korea Południowa, Japonia, Singapur, Brunei, ZEA i Katar.

 

źr. PAP

 


Aktualności

Polecamy także:

Najnowszy numer Rynku Turystycznego
W najnowszym numerze Rynku Turystycznego między innymi: Globalna turystyka rośnie szybciej niż PKB na świecie – Raport o stanie światowej turystyki. Jak nowe...

Minister Dariusz Rogowski odchodzi
Jak podaje portal RMF.FM Wiceminister Dariusz Rogowski, odpowiedzialny w Ministerstwie Sportu i  Turystyki  za turystykę znalazł się wśród kolejnych...

Polska nagrodzona za promocję turystyczną w Rosji
Podczas targów turystycznych MITT Moskwa, które odbywają się od 13 do 15 marca, Polska Organizacja Turystyczna została uhonorowana nagrodą Best Destination...

Nagroda dla polskiego stoiska na ITB
Polskie stoisko narodowe przygotowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polską Organizację Turystyczną zdobyło pierwsze miejsce w kategorii "Najlepszy...

Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl    

Hotelarz www.e-hotelarz.pl    

Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© 2017 ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne