Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.
  Biuro podróży odpowie za kapitana rejsu

Biuro podroży jest odpowiedzialne za kapitana jak za własne działania. Jeśli więc rejs odbywał się niesprawnym jachtem i podczas niego nie usunięto usterek, to biuro podróży odpowie za nienależyte wykonanie umowy.

rt 2018 01az 13

  Biuro podróży odpowiada za niewykonanie lub nienależyte wykonanie umowy o świadczenie usług turystycznych, chyba że niewykonanie lub nienależyte wykonanie jest spowodowane następującymi okolicznościami: działaniem lub zaniechaniem klienta; działaniem lub zaniechaniem osób trzecich, nieuczestniczących w wykonywaniu usług przewidzianych w umowie, jeżeli tych działań lub zaniechań nie można było przewidzieć ani uniknąć, albo siłą wyższą. Jeśli więc biuro podróży nie zapewniło uczestnikom odbywającym rejs sprawnego jachtu i nie wyeliminowało usterek jachtu podczas rejsu, to biuro nienależycie wykonało swoje zobowiązania. 

Kapitan działa w imieniu biura

Zgodnie z kodeksem morskim kapitan sprawuje kierownictwo statku i wykonuje inne funkcje określone przepisami. Kapitan ma obowiązek przed rozpoczęciem i w czasie podróży dołożyć należytej staranności, aby statek był zdatny do żeglugi, a w szczególności aby odpowiadał wymaganiom wynikającym z przepisów i zasad dobrej praktyki morskiej co do bezpieczeństwa, obsadzenia właściwą załogą, należytego wyposażenia i zaopatrzenia. Kapitan jest osobą, za pomocą której biuro podróży wykonuje swoje...Agnieszka Jezierska-Markocka

Wydanie: 1/2018, PRAWO
W najnowszym wydaniu
 

  
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail