Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.
  Rosnące ceny hoteli

Obserwujemy wzrost cen hoteli w polskich miastach. Portal rezerwacji hotelowych HRS, wspierający firmy w organizacji podróży służbowych, przeanalizował stawki hotelowe w 2017 r.

  Średnia cena za nocleg w hotelu w Polsce w 2017 r. wyniosła 262 zł, czyli 6,8 proc. więcej niż w roku 2016. Najdroższa pozostaje Warszawa, w której ceny osiągają średnio 340 zł za nocleg. Wzrost cen w hotelach obserwujemy w całej Europie. Najdroższym europejskim miastem pozostaje Londyn z cenami oscylującymi w granicach 735 zł za nocleg. Na świecie najdroższy jest Nowy Jork, w którym średnia cena to aż 1040 zł. 

Polska: tendencja wzrostowa cen w miastach

Ceny noclegów w hotelach w Polsce w porównaniu z 2016 r. wzrosły średnio o 6,8 proc. Największy wzrost cen, o ponad 9 proc., firma HRS zanotowała w Warszawie, następnie Łodzi (8 proc.), we Wrocławiu (6,1 proc.) i Bydgoszczy (5,4 proc.). Jeżeli chodzi o wysokość cen, to na pierwszym miejscu jest Warszawa (średnia cena: 340 zł za nocleg), na drugim Wrocław (290 zł), a dalej Kraków (278 zł) i Poznań (274 zł). Widać więc, że polska branża hotelarska ma za sobą bardzo dobry rok, a obecny ma być równie udany. Głównie dzięki rosnącemu popytowi ze strony turystów oraz zainteresowaniu inwestorów z branży, również zagranicznych sieci. Krajowa baza powiększy się do 2019 r. o przeszło 6,6 tys. pokoi...


Wydanie: 1/2018, HOTELE
W najnowszym wydaniu
 

  
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail