Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.
  Greckie wakacje stale w modzie

W ostatnich latach ten kraj należy do najmocniejszych punktów na mapie polskiej turystyki wyjazdowej. Wiele wskazuje na to, że w najbliższych latach nic się pod tym względem nie zmieni.

rt 2018 01az 18

 

rt 2018 01az 19

 

Jak wynika z raportów PZOT sporządzanych na podstawie systemu MerlinX, w ubiegłym roku Grecja była najpopularniejszym kierunkiem turystyki zagranicznej. Pierwszy tegoroczny raport PZOT potwierdza silną pozycję Grecji. W pierwszym tygodniu sprzedaży nowego roku również widać silną pozycję tego kraju na naszym rynku. W tym zestawieniu Grecja wciąż okupuje pierwsze miejsce, a wśród najpopularniejszych miejsc w pierwszej trójce stale przewija się wyspa Zakintos. 

Coraz więcej turystów

W 2017 r. liczba turystów, którzy wyjechali z Grecosem do Grecji, wzrosła o 12 proc. Również u innych touroperatorów ten kierunek cieszy się dużą popularnością. Analizy Greckiej Konfederacji Turystycznej (SETE) wskazują, że już w najbliższym sezonie letnim w samolotach do Grecji będzie o 4 proc. więcej miejsc niż w poprzednim. Według SETE, przychody Grecji z turystyki w 2017 r. mogły sięgnąć 14,5 mld euro. Duże zainteresowanie wyjazdami do tego kraju przekłada się na coraz lepszą infrastrukturę. Część hoteli przejmują duże międzynarodowe sieci, inne hotele podwyższają swój standard. Ma to niemałe znaczenie dla polskich turystów, którzy – jak pokazują dane Travelplanet – chętnie wybierają 4- i 5-gwiazdkowe hotele z opcją all inclusive. – Grecja jest...Andrzej Jarczewski

Wydanie: 1/2018, PREZENTACJE
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail