Wrocław coraz popularniejszy

W tym roku Wrocław został laureatem prestiżowego konkursu European Best Destination, otrzymując tytuł Najlepszego Kierunku Podróży w Europie. Zainteresowanie turystów potwierdzają również dane KAYAK.pl.

 rt 2018 02a3 16

  Jak pokazuje najnowsza analiza wyszukiwarki, w 2018 r. miasto może spodziewać się zauważalnego przypływu odwiedzających. Znacząco wzrosła zarówno liczba wyszukiwań lotów, jak i hoteli – odpowiednio o 28 proc. i aż 242 proc. Według najnowszej analizy KAYAK.pl, opartej na wyszukiwaniach z całego świata, zagraniczni turyści szukają lotów do Wrocławia 28 proc. częściej niż przed rokiem. Największy wzrost został odnotowany dla wyszukiwań z Włoch, skąd zarejestrowano o 108 proc. więcej zapytań niż rok wcześniej. Wrocław częściej pojawiał się też w wyszukiwaniach ze Stanów Zjednoczonych (57 proc.) i ze Szwajcarii (42 proc.). Pokazuje to, że nowo otwarte bezpośrednie połączenia lotnicze zachęcają zagranicznych turystów do odwiedzenia miasta i odkrywania jego uroków. Jeszcze większym wzrostem popularności cieszą się noclegi we Wrocławiu – w tym roku liczba ich wyszukiwań zwiększyła się aż o 242 proc. w porównaniu z 2017 r. Co ciekawe, największą zmianę nastawienia widać wśród samych Polaków. W 2018 r. trzykrotnie częściej (303 proc.) niż przed rokiem planują odwiedzić stolicę Dolnego Śląska. Wzrost zainteresowania zarejestrowano także wśród podróżnych ze Stanów Zjednoczonych (212 proc. więcej wyszukiwań) oraz z Niemiec (33 proc. więcej wyszukiwań). Vera Pershina, rzecznik prasowy KAYAK.pl, komentuje: – To niesamowite, jak z roku na rok Wrocław cieszy się coraz większą popularnością wśród turystów. W KAYAK zauważyliśmy znaczący wzrost zainteresowania tym miastem już w 2016 r., gdy Wrocław był Europejską Stolicą Kultury. Zwycięstwo w plebiscycie European Best Destination i znaczące wzrosty, które widzimy w naszych serwisach w tym roku, pokazują, że ten trend dalej jest bardzo silny. Z pewnością duże znaczenie ma dynamiczny rozwój siatki połączeń lotniczych z Wrocławiem. W ostatnim czasie pojawiła się m.in. nowa trasa Eurowings ze Stuttgartu czy połączenie z Zurychu oferowane przez Swiss Airlines. Także niskokosztowi przewoźnicy proponują wiele nowych atrakcyjnych kierunków: Ryanair – Palermo i Neapol, a WizzAir – Bazyleę czy Bari. Jest to duże udogodnienie dla turystów, którzy bez problemu i w atrakcyjnej cenie mogą odwiedzić Wrocław. Jednak dane wskazujące na zainteresowanie turystów także z trudniej dostępnych zakątków świata oraz popularność miasta wśród samych Polaków pokazują, że to coś więcej. Wrocław został słusznie doceniony i stał się jednym z obowiązkowych punktów na mapie Europy.


Wydanie: 2/2018, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail