Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.
  Mołdawia czeka na polskich turystów

Mołdawia nie jest może krajem, który bez problemu każdy w Polsce wskaże na mapie, jednak nie znaczy to, że nie może się to zmienić. Co więcej, ten niewielki kraj ma szansę na stałe zagościć w katalogach biur podróży.

 

rt 2018 02a3 25 

  Choć położona pomiędzy Ukrainą i Rumunią Mołdawia nie ma dostępu do morza, to nie znaczy, że kraj ten nie może być atrakcyjny dla polskich turystów. Przede wszystkim jego dużym atutem jest fakt, że dopiero teraz zaczyna istnieć w świadomości turystów. Można bez zbytniej przesady stwierdzić, że jest to najmniej znany kraj Europy. To daje możliwość uniknięcia tłumów i masowej, sztampowej obsługi, typowej dla najpopularniejszych kurortów turystycznych. W zamian spotkać się można z autentyczną gościnnością, bogatą przyrodą, niezniszczonymi krajobrazami i niezwykłą mieszanką kultur, które przez wieki wzajemnie na siebie oddziaływały na tym terenie. W rezultacie mamy niezwykłą mieszankę europejskości z orientem. Do tego nazwy dwóch rzek, pomiędzy którymi znajduje się większa część terytorium kraju, na pewno miło brzmią dla polskiego ucha, jeśli jest ono wyczulone na historię: Dniestr i Prut. Pofalowany teren, szczególnie północnej części kraju, doskonale nadaje się do uprawiania turystyki aktywnej. Można tu np. jeździć na rowerze czy uprawiać wspinaczkę skałkową albo turystykę trekkingową w jej łagodniejszym, nie wysokogórskim wydaniu. Rzeki, nie tylko wspomniany Prut i Dniestr, ale również ich liczne dopływy, nadają się w dużej części do spływów kajakami. 

 

rt 2018 02a3 26

 

Barwna kultura, burzliwa historia

Jednak jednym z najważniejszych atutów Mołdawii jest jej długa, barwna historia, dzięki której dziś ten kraj jest prawdziwą mozaiką kultur, obyczajów i narodowości. W rezultacie jest to doskonałe miejsce dla miłośników turystyki kulturowej. Dobrym przykładem narastających kolejnych warstw historyczno- -kulturowych jest Orheiul Vechi, czyli Stary Orgiejów. To niezwykłe miejsce...Zbigniew Adamów-Bielkowicz

Wydanie: 2/2018, PREZENTACJE
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail