Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.
  Olsztyn jest na Warmii

O batalii o turystów z Mazurami, problemie sezonowości oferty i trendach turystycznych w stolicy Warmii mówi Krzysztof Otoliński, dyrektor Biura Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Olsztyna.

 

  Czy Olsztyn to miasto turystyczne? Olsztyn stał się miastem turystycznym. Największe zmiany w dziedzinie turystyki w naszym mieście to kwestia ostatnich kilku lat. Dane Głównego Urzędu Statystycznego mówią, że pod względem zainteresowania przyjezdnych Olsztyn jest na drugim miejscu wśród miast turystycznych w województwie. GUS podał, że w 2016 r. na Warmię i Mazury przyjechało 1,28 mln turystów. Najwięcej osób – 21,4 proc. – nocowało w powiecie mrągowskim, na drugim miejscu z wynikiem 14,5 proc. znalazł się Olsztyn. Mam pewną satysfakcję, bo wyprzedziliśmy dotychczas faworyzowane kierunki turystyczne, np. powiaty giżycki i ostródzki. 

Czy miasto boryka się z problemem sezonowości oferty?

Jak każde inne w tym kraju. W listopadzie czy brzydką wiosną z turystami faktycznie bywa gorzej. Dlatego pracownicy naszego biura pracują nad tym, żeby ludzie odwiedzali...


Wydanie: 2/2018, PREZENTUJEMY POLSKIE REGIONY
W najnowszym wydaniu
 

  
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail