Olsztyn jest na Warmii

O batalii o turystów z Mazurami, problemie sezonowości oferty i trendach turystycznych w stolicy Warmii mówi Krzysztof Otoliński, dyrektor Biura Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Olsztyna.

 

  Czy Olsztyn to miasto turystyczne? Olsztyn stał się miastem turystycznym. Największe zmiany w dziedzinie turystyki w naszym mieście to kwestia ostatnich kilku lat. Dane Głównego Urzędu Statystycznego mówią, że pod względem zainteresowania przyjezdnych Olsztyn jest na drugim miejscu wśród miast turystycznych w województwie. GUS podał, że w 2016 r. na Warmię i Mazury przyjechało 1,28 mln turystów. Najwięcej osób – 21,4 proc. – nocowało w powiecie mrągowskim, na drugim miejscu z wynikiem 14,5 proc. znalazł się Olsztyn. Mam pewną satysfakcję, bo wyprzedziliśmy dotychczas faworyzowane kierunki turystyczne, np. powiaty giżycki i ostródzki. 

Czy miasto boryka się z problemem sezonowości oferty?

Jak każde inne w tym kraju. W listopadzie czy brzydką wiosną z turystami faktycznie bywa gorzej. Dlatego pracownicy naszego biura pracują nad tym, żeby ludzie odwiedzali...


Wydanie: 2/2018, PREZENTUJEMY POLSKIE REGIONY
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail