Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.
  Sezon musi trwać cały rok

Znane powszechnie pojęcie „sezon wakacyjny” powoli się dezaktualizuje. Miasta i gminy stawiające na turystykę aktywnie zabiegają o gości nie tylko w okresie od początku czerwca do końca sierpnia.

 

 rt 2018 02a3 37

 

Letni czas to wciąż turystyczne żniwa, ale celem jest wydłużenie sezonu i przygotowanie oferty atrakcyjnej niezależne od kaprysów pogody. Władze Władysławowa wprowadziły w życie plan, by w przyszłości ulice miejscowości nie świeciły pustkami wraz z rozpoczęciem roku szkolnego. Wobec braku pewnej pogody zbudowanie odpowiedniej bazy atrakcji turystycznych jest jednym z podstawowych zadań dla samorządów. Są to działania skierowane nie tylko na inwestycje w infrastrukturę, ale także tworzenie atrakcyjnego kalendarza imprez kulturalnych oraz kreowanie atmosfery przyjaznej przedsiębiorcom, którzy swoimi przedsięwzięciami wspierają rozwój, tworzą nowe miejsca pracy, a na końcu wpłacają podatki, zasilając budżet. 

Letnia popularność

Gmina Władysławowo należy do najpopularniejszych kierunków nad polskim morzem. O dużym zainteresowaniu Polaków świadczy choćby podsumowanie serwisu nocowanie.pl. Użytkownicy strony właśnie w tej miejscowości najczęściej szukali pobytu podczas tegorocznych wakacji nad Bałtykiem. Jednak w branży za początek sezonu uznaje się długi weekend majowy. Tegoroczny maj hotelarze zapamiętają długo, gdyż na Pomorzu spadł śnieg. Kolejne miesiące także rozczarowały. Według danych IMGW za lipiec, średnia temperatura dla miejscowości nadmorskich Pomorza, wyniosła 17°C i jest tylko o pół stopnia niższa od średniej miesięcznej, obliczonej na podstawie danych z lat 1971-2000. Wyższa, i to znacznie, była natomiast suma opadów. Mimo to we Władysławowie liczba turystów w porównaniu z zeszłym rokiem była tylko nieznacznie mniejsza. – Polacy coraz chętniej wybierają polskie morze jako miejsce odpoczynku. To trend, który jest zauważalny w branży turystycznej od pewnego czasu. Jako samorząd możemy kształtować i kształtujemy ofertę rekreacyjną oraz kulturalną gminy, gdyż wpływa to wymiernie na jakość odpoczynku. Dzięki takim działaniom jesteśmy w mniejszym stopniu zależni od pogody – podkreśla Roman Kużel, burmistrz Władysławowa. Tegoroczne lato we Władysławowie to koncerty plejady gwiazd polskiej sceny muzycznej. Wystąpili tu m.in. Bednarek, Natalia Nykiel, Agnieszka Chylińska, The Dumplings oraz Czerwone...Krzysztof Król

Wydanie: 2/2018, ANALIZA
W najnowszym wydaniu
 

  
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail