Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.
 Niemcy – rekord po raz 8.

2018-03-02

Niemiecka turystyka przyjazdowa zanotowała w minionym roku ósmy rekordowy wynik z rzędu. Federalny Urząd Statystyczny zarejestrował 83,9 miliona noclegów zagranicznych gości w miejscach zakwaterowania z minimum 10 łóżkami, to jest o 3,1 miliona (+3,6%) więcej niż w 2016 r.

city 3176743 960 720

Petra Hedorfer, prezes zarządu Niemieckiej Centrali Turystyki (DZT), komentuje: „W całym 2017 r. niemiecka turystyka przyjazdowa rozwijała się niezwykle dynamicznie. W porównaniu do roku poprzedniego wzrost był blisko trzykrotnie większy. Ten świetny wynik osiągnęliśmy dzięki pozytywnemu rozwojowi gospodarczemu i stabilności politycznej na najważniejszych rynkach źródłowych oraz świetnej pozycji marki ‘Turystyczne Niemcy’. Przede wszystkim w segmencie podróży urlopowych zanotowaliśmy doskonałe rezultaty”.

Ponadprzeciętny wzrost w segmencie podróży urlopowych Zgodnie z danymi IPK International segment podróży urlopowych do Niemiec urósł w minionym roku o 5%. Nieco mniejszy segment „Wizyty u rodziny i przyjaciół” urósł o 7%, zaś segment podróży służbowych zanotował wynik o 1% wyższy niż w 2016 r.

Pozostałe warte odnotowania zmiany w podróżniczych trendach to dynamiczny wzrost wizyt w miastach (+15%), wzrost ilości podróży zarezerwowanych online (+5%) oraz zwiększenie udziału podróży odbytych autobusami dalekobieżnymi.

Europa pozostaje najważniejszym rynkiem źródłowym, silne wzrosty z rynków dalekich Europa jest w dalszym ciągu największym rynkiem dla niemieckiego Incomingu – prawie 2/3 wszystkich zagranicznych noclegów generują mieszkańcy Starego Kontynentu. Największe wzrosty osiągnął rynek amerykański. USA - największy daleki rynek dla turystyki przyjazdowej do Niemiec - zamknął rok ze wzrostem o 8,8%. Wysokie wzrosty procentowe mają także Brazylia, Kanada i Ameryka Środkowa.

Stabilnie rozwijają się także ważne rynki krajów BRIC: Brazylia (+14%), Rosja (+20,3%), Indie (+13,8%), Chiny (+10,6%). Dynamiczny wzrost zanotowano na wielu rynkach azjatyckich: Japonia (+7,2%), Korea.


Polecamy

Polecamy także:

Polska nagrodzona za promocję turystyczną w Rosji
Podczas targów turystycznych MITT Moskwa, które odbywają się od 13 do 15 marca, Polska Organizacja Turystyczna została uhonorowana nagrodą Best Destination...

Nagroda dla polskiego stoiska na ITB
Polskie stoisko narodowe przygotowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polską Organizację Turystyczną zdobyło pierwsze miejsce w kategorii "Najlepszy...

Jest FlixBus, będzie FlixTrain
Pięć lat po uruchomieniu FlixBusa, obecnie największego w Europie operatora dalekobieżnych połączeń autobusowych, spółka FlixMobility włącza do swojej oferty...

Kobiety w lotnictwie ile kobiet zasiada za sterami samolotów
Myślisz, że pilot to zawód tylko dla facetów? Pomimo głęboko zakorzenionych stereotypów kobiety w lotnictwie od początku miały swoje miejsce. Znaleźliśmy dla...

Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl    

Hotelarz www.e-hotelarz.pl    

Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© 2017 ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne