Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.
  Światowa turystyka w liczbach

Światowy wzrost rezerwacji imprez turystycznych w 2017 r. wynosił 1,6 bln dol. Oznacza to, że sektor turystyczny jest jednym z największych i najszybciej rozwijających się w światowej gospodarce.

 

 rt 2018 02a3 54

  Według danych Banku Światowego turystyka bezpośrednio tworzy 3,5 proc. światowego PKB, a pośrednio wpływa aż na 10,2 proc. globalnego PKB. Jak zauważają eksperci firmy doradczej Deloitte, turystyka stwarza możliwość ogromnego pobudzenia gospodarki. Co roku na rynek trafiają miliony nowych konsumentów, którzy chcą podróżować i wydawać na ten cel pieniądze. Jest to ogromny potencjał, który trudno przecenić. Światowy przemysł turystyczny zatrudnia ponad 300 mln ludzi, czyli mniej więcej jedno na 10 miejsc pracy związanych jest z turystyką. W ostatnich dwudziestu latach liczba podróży międzynarodowych wzrosła ponad dwukrotnie – z 600 mln do 1,3 mld. Co roku coraz liczniej podróżować zaczynają turyści z rynków wschodzących, dla których często są to pierwsze wyjazdy zagraniczne. Wpompowują oni do światowej gospodarki ogromne sumy. 

Co...Andrzej Jarczewski

Wydanie: 3/2018, RAPORT
W najnowszym wydaniu
 

  
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail