Światowa turystyka w liczbach

Światowy wzrost rezerwacji imprez turystycznych w 2017 r. wynosił 1,6 bln dol. Oznacza to, że sektor turystyczny jest jednym z największych i najszybciej rozwijających się w światowej gospodarce.

 

 rt 2018 02a3 54

  Według danych Banku Światowego turystyka bezpośrednio tworzy 3,5 proc. światowego PKB, a pośrednio wpływa aż na 10,2 proc. globalnego PKB. Jak zauważają eksperci firmy doradczej Deloitte, turystyka stwarza możliwość ogromnego pobudzenia gospodarki. Co roku na rynek trafiają miliony nowych konsumentów, którzy chcą podróżować i wydawać na ten cel pieniądze. Jest to ogromny potencjał, który trudno przecenić. Światowy przemysł turystyczny zatrudnia ponad 300 mln ludzi, czyli mniej więcej jedno na 10 miejsc pracy związanych jest z turystyką. W ostatnich dwudziestu latach liczba podróży międzynarodowych wzrosła ponad dwukrotnie – z 600 mln do 1,3 mld. Co roku coraz liczniej podróżować zaczynają turyści z rynków wschodzących, dla których często są to pierwsze wyjazdy zagraniczne. Wpompowują oni do światowej gospodarki ogromne sumy. 

Co...Andrzej Jarczewski

Wydanie: 3/2018, RAPORT
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail