Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.
  Oświęcim miasto, które warto odwiedzić

Zarówno Śląsk, jak i Małopolska są regionami bardzo atrakcyjnymi turystycznie. Położenie na ich styku samo w sobie predestynuje miejscowość do bycia popularnym ośrodkiem turystycznym. Jeśli dodać do tego długą historię, zabytki i dobrą bazę noclegową, to mamy gotowy przepis na sukces.

 

 rt 2018 02a3 58

 

Oświęcim ma wszystkie wymienione wyżej atuty. Miasto, którego historia liczy przeszło 800 lat, nie może być nieciekawe. Do tego Oświęcim jest doinwestowany i zadbany. Co ważne, jego potencjał doceniają również znaczący na rynku inwestorzy. Dowodem na to jest budowa sieciowego hotelu Hampton by Hilton. Oczywiście na tym nie kończy się oferta obiektów noclegowych w Oświęcimiu. Są tu jeszcze cztery inne hotele 3-gwiazdkowe, hotel 4-gwiazdkowy i obiekty tańsze, jak choćby hostele. Krótko mówiąc, oferta na każdą kieszeń. W sumie miasto może zaoferować około 1500 miejsc noclegowych. 

Historia w nowoczesnej oprawie

Miejscem doskonale pokazującym charakter współczesnego Oświęcimia jest Rynek Starego Miasta. Łączy on harmonijnie historię i współczesność. Nowocześnie zaaranżowana płyta rynku oraz nowoczesna fontanna wspaniale komponują się z historyczną zabudową kamienic wokół. W płycie rynku uwzględniono też relikty przeszłości: zarys murów XVI-wiecznego ratusza, poniemieckiego bunkra oraz replikę XIX-wiecznej studni. Średniowieczny układ urbanistyczny centrum Oświęcimia wpisany został do rejestru zabytków. Miejscem szczególnym zarówno dla turystów, jak i dla historii miasta czy szerzej dla całej ziemi oświęcimskiej, jest Zamek Piastowski wraz z wieżą obronną. Ta imponująca budowla pełni dziś funkcję muzeum. W Muzeum Zamek, bo tak brzmi oficjalna nazwa (www.muzeum-zamek.pl), odbywają się dziś rozmaite wydarzenia mające tę historię ożywić: Jarmark Kasztelański czy Europejska Noc Muzeów organizowane w maju, a we wrześniu – Targowisko Staroci Rzeczy z duszą. Niedaleko znajduje się równie interesujące Muzeum Żydowskie i Synagoga, które prezentują wielowiekową obecność Żydów w mieście Oświęcim. Obrazu tak poszukiwanej dziś wielokulturowości dopełnia siedziba Stowarzyszenia Romów w Polsce, w...


Wydanie: 3/2018, PREZENTUJEMY POLSKIE REGIONY
W najnowszym wydaniu
 

  
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail