Turystyka to nasza szansa rozwojowa

rt 2018 02a3 62Naszym celem jest zachęcenie turystów do dłuższego pobytu w mieście i zaproponowanie im oferty różnorodnej, nie zawsze związanej z tematyką Auschwitz – mówi Janusz Chwierut, prezydent Oświęcimia.

 Jakie znaczenie ma dla Oświęcimia
turystyka?

  

Jakie znaczenie ma dla Oświęcimia turystyka?

Turystyka to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi gospodarki i widać to również w mieście Oświęcim. To nasza szansa rozwojowa. Trzeba jednak podkreślić, że Oświęcim to wyjątkowa destynacja z racji istniejącego w mieście Miejsca Pamięci. Były KL Auschwitz-Birkenau, odwiedzany przez 2 mln osób rocznie, jest dla świata symbolem Holokaustu. Rolą Oświęcimia jest rola strażnika pamięci oraz misja edukacyjna, skierowana szczególnie do młodych ludzi. Z drugiej strony, Oświęcim to jeden z najstarszych grodów kasztelańskich w Polsce o ponad 800-letniej historii, z własną tradycją, zabytkami, miasto rozwijające się i mające prawie 40 tys. mieszkańców. Naszym celem jest zachęcenie turystów do dłuższego pobytu w mieście i zaproponowanie im oferty różnorodnej, nie zawsze...


Wydanie: 3/2018, PREZENTUJEMY POLSKIE REGIONY
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail