Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.
  Turystyka to nasza szansa rozwojowa

rt 2018 02a3 62Naszym celem jest zachęcenie turystów do dłuższego pobytu w mieście i zaproponowanie im oferty różnorodnej, nie zawsze związanej z tematyką Auschwitz – mówi Janusz Chwierut, prezydent Oświęcimia.

 Jakie znaczenie ma dla Oświęcimia
turystyka?

  

Jakie znaczenie ma dla Oświęcimia turystyka?

Turystyka to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi gospodarki i widać to również w mieście Oświęcim. To nasza szansa rozwojowa. Trzeba jednak podkreślić, że Oświęcim to wyjątkowa destynacja z racji istniejącego w mieście Miejsca Pamięci. Były KL Auschwitz-Birkenau, odwiedzany przez 2 mln osób rocznie, jest dla świata symbolem Holokaustu. Rolą Oświęcimia jest rola strażnika pamięci oraz misja edukacyjna, skierowana szczególnie do młodych ludzi. Z drugiej strony, Oświęcim to jeden z najstarszych grodów kasztelańskich w Polsce o ponad 800-letniej historii, z własną tradycją, zabytkami, miasto rozwijające się i mające prawie 40 tys. mieszkańców. Naszym celem jest zachęcenie turystów do dłuższego pobytu w mieście i zaproponowanie im oferty różnorodnej, nie zawsze...


Wydanie: 3/2018, PREZENTUJEMY POLSKIE REGIONY
W najnowszym wydaniu
 

  
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail