Lazurowe Wybrzeże na topie

Plaże i blisko sąsiadujące z nimi góry, klify, wille z bajecznymi ogrodami, nostalgiczne krajobrazy urokliwych miasteczek, zapach lawendy i luksusowych perfum oraz 300 słonecznych dni w roku – to one przyciągają co roku na Lazurowe Wybrzeże około 12 mln turystów z całego świata.

 

rt 2018 02a3 63 

 

  Już ponad 150 lat jest jedną z najbardziej znanych turystycznych destynacji świata. Luksusowe kurorty i jachty, rajd Monte Carlo, festiwal filmowy w Cannes czy wyścigi Formuły 1 o Grand Prix Monaco przyciągają nie tylko elity, artystów i gwiazdy filmowe. Lazurowe Wybrzeże swoją nazwę zawdzięcza odcieniowi morza, które jest tu wyjątkowo błękitne. Po raz pierwszy użył jej w 1887 r. francuski pisarz Stéphen Liégeard urodzony w Nicei. Napisał książkę „La Côte d'Azur”, będącą poetyckim przewodnikiem po okolicy. Wcześniej kraina ta popularna była bardziej jako „nadmorska Prowansja” lub Riwiera Francuska. Nazwę tę regionowi nadali Anglicy, którzy wyjątkowo chętnie spędzali tu od początków XIX w. zimowe urlopy. Po I wojnie światowej turyści zaczęli odwiedzać Lazurowe Wybrzeże także latem i o innych porach roku. Wypoczynkowa infrastruktura na dobre rozwijała się po II wojnie światowej. Wtedy to zaczęto budować...Anna Jabłońska

Wydanie: 3/2018, PREZENTACJE
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail