Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.
  Bałtyk należy do zatłoczonych akwenów morskich. Ruch po tym akwenie wzrasta z roku na rok. Co ważne dla turystyki, poza stale rosnącym transportem towarów rośnie również, choć nie tak dynamicznie i z pewnymi zahamowaniami, ruch pasażerski.

 

  Jeśli chodzi o polskie porty, to z punktu widzenia przeładunku towarów rok 2017 był dla nich bardzo dobry. W wielu segmentach zanotowano rekordy. Nieco gorzej wyglądała sprawa, jeśli chodzi o ruch pasażerski. Jak wynika z analizy Port Monitor, sporządzonej przez Actia Forum, w ubiegłym roku nasze porty podczas regularnych rejsów promowych obsłużyły 1,88 mln pasażerów. Niestety było to o 1,02 proc. mniej niż rok wcześniej. Oczywiście poszczególne porty zanotowały różne wyniki. Największy przyrost pasażerów zanotował port w Świnoujściu, który obsłużył prawie 45 tys. pasażerów więcej. Jak wynika z...Andrzej Jarczewski

Wydanie: 3/2018, TRANSPORT
W najnowszym wydaniu
 

  
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail