Bałtyk należy do zatłoczonych akwenów morskich. Ruch po tym akwenie wzrasta z roku na rok. Co ważne dla turystyki, poza stale rosnącym transportem towarów rośnie również, choć nie tak dynamicznie i z pewnymi zahamowaniami, ruch pasażerski.

 

  Jeśli chodzi o polskie porty, to z punktu widzenia przeładunku towarów rok 2017 był dla nich bardzo dobry. W wielu segmentach zanotowano rekordy. Nieco gorzej wyglądała sprawa, jeśli chodzi o ruch pasażerski. Jak wynika z analizy Port Monitor, sporządzonej przez Actia Forum, w ubiegłym roku nasze porty podczas regularnych rejsów promowych obsłużyły 1,88 mln pasażerów. Niestety było to o 1,02 proc. mniej niż rok wcześniej. Oczywiście poszczególne porty zanotowały różne wyniki. Największy przyrost pasażerów zanotował port w Świnoujściu, który obsłużył prawie 45 tys. pasażerów więcej. Jak wynika z...Andrzej Jarczewski

Wydanie: 3/2018, TRANSPORT
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail