Poszukiwanie Europejskiej Stolicy Smart Tourism

Z inicjatywy Parlamentu Europejskiego, Komisja Europejska uruchamia projekt Capital Smart Tourism (Stolicy Inteligentnej Turystyki), aby wyróżnić miasta europejskie mające wybitne osiągnięcia w zakresie innowacyjnej, zrównoważonej turystyki. Inicjatywa ma na celu promowanie inteligentnej oferty turystycznej oraz prezentowanie innowacyjnych, integracyjnych, zróżnicowanych kulturowo i zrównoważonych praktyk w zakresie rozwoju turystyki przez miasta europejskie.

rt 2018 04a3 03

  Turystyka jest trzecią co do wielkości aktywnością społeczno-gospodarczą UE – stanowi prawie 10 proc. PKB UE i pośrednio oraz bezpośrednio generuje około 25 mln miejsc pracy. Nagradzając wzorowe praktyki, Unia Europejska dąży do wspierania innowacji na poziomie miejsc turystycznych, zróżnicowanych kulturowo i obejmujących szeroką ofertę oraz podkreśla wielowymiarowy wkład turystyki w zrównoważony rozwój. Dwa europejskie miasta wykazujące innowacyjność, kreatywność i doskonałość w czterech kategoriach – dostępność, zrównoważony rozwój, digitalizacja, dziedzictwo kulturowe i kreatywność – otrzymają tytuł Europejskiej Stolicy Inteligentnej Turystyki 2019. Zwycięzcy otrzymają specjalistyczną kampanię i wsparcie marketingowe na rok, film promocyjny i specjalnie zaprojektowaną rzeźbę dla centrum miasta i dostosowane do potrzeb działania promocyjne. Ponadto cztery europejskie miasta otrzymają tematyczne nagrody European Smart Tourism Awards za wybitne osiągnięcia we wspomnianych kategoriach. Nagrodzone osiągnięcia zostaną zaprezentowane na specjalnej wystawie z okazji prestiżowej ceremonii wręczenia nagród w Brukseli 7 listopada 2018 r., zorganizowanej w ramach Europejskiego Dnia Turystyki


Wydanie: 4/2018, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail