Warszawa zagra w nowym koreańskim serialu

Warszawa stanie się sceną nowego serialu koreańskiego, którego oglądalność może wynieść ponad 10 mln odbiorców. Zdjęcia do serialu "Terius Behind Me" rozpoczną się w czerwcu, a jego emisja nastąpi jesienią bieżącego roku. Wybór Polski, a w szczególności Warszawy, na miejsce kręcenia zdjęć do koreańskiego serialu "Terius Behind Me" , to efekt wielotygodniowych rozmów i negocjacji prowadzonych przez Polską Organizację Turystyczną oraz producentkę Agnieszkę Pająk.

 

 rt 2018 04a3 05

 

Naszymi rywalami były Hongkong oraz Rumunia. Producent serialu Nam Goong SungWoo postawił na stolicę Polski, doceniając jej ciekawą ofertę turystyczną oraz infrastrukturalną. Duże znaczenie miało także wygodne, bezpośrednie połączenie lotnicze z Seulem realizowane przez PLL LOT, który jest także partnerem projektu. Polski narodowy przewoźnik przygotował specjalną ofertę biletów dla ekipy filmowej. Polska Organizacja Turystyczna natomiast zaangażuje się w pozostałą logistykę projektu oraz dobór lokacji. – Strategia marketingowa POT na rynek koreański od początku zakładała współpracę z produkcją filmową, gdyż seriale telewizyjne w Korei Południowej cieszą się ogromną popularnością i mają ogromny wpływ na zachowania konsumenckie Koreańczyków. Obecność w tak prestiżowej produkcji jak "Terius Behind Me", za relatywnie mały wkład finansowy, zapewni nam dotarcie do wielu milionów potencjalnych turystów z Korei Południowej oraz wzmocni pozytywny wizerunek Polski – podkreśla prezes POT Robert Andrzejczyk. "Serial Terius Behind Me" realizowany jest przez koreańską telewizję MBC, na podstawie scenariusza Oh Ji-young, w reżyserii Park Sang -hun. Główną rolę zagra fenomenalny So Ji-sub, znany głównie z produkcji wieloekranowych. So Ji-sub powraca na mały ekran po ponad dwuletniej przerwie, podczas której zaangażowany był w megaprodukcje filmowe. "Serial Terius Behind Me" emitowany będzie dwa razy w tygodniu w tzw. prime time. Zdjęcia w Warszawie będą kręcone w połowie czerwca przez pięć dni. Ekipa filmowa będzie liczyła 60 osób, a stolica Polski ma mieć zapewnione od 25 do 30 minut ekspozycji w serialu.


Wydanie: 4/2018, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail