Sprzedaż wspólnych biletów LOT i Air Astana

LOT podpisał umowę code-share z Air Astaną. Na podstawie tego kontraktu narodowy przewoźnik Kazachstanu rozpoczął sprzedaż biletów na połączenie LOT między Warszawą i Astaną. LOT sprzedaje za to na jednym bilecie rejsy m.in. do Ałmatów z przesiadką w Astanie.

rt 2018 04a3 06 

  Dla pasażerów LOT korzyścią ze współpracy z przewoźnikiem kazachskim jest możliwość zakupu łączonego biletu i zaoferowania atrakcyjnych cen na połączenie przez Astanę do Ałmatów (na rejsach z kodami obu przewoźników: LO i KC). To oznacza skokową poprawę oferty na rynku kazachskim. Na podobnej zasadzie pasażerowie LOT zyskują dostęp do innych połączeń z siatki Air Astany. – LOT może liczyć na większą rozpoznawalność na rynku kazachskim i pozyskanie dodatkowych pasażerów, którzy na jednym bilecie LOT polecą już nie tylko do Astany, ale także do drugiego najważniejszego miasta w Kazachstanie, czyli do Ałmatów – mówi Adrian Kubicki, dyrektor komunikacji korporacyjnej w LOT. Umowa code share oznacza korzyść także dla pasażerów z Kazachstanu, którzy będą mogli podróżować na jednym bilecie dalej niż dotychczas z wykorzystaniem rejsów LOT i Warszawy jako portu przesiadkowego. Atrakcyjny czas przesiadek przez hub w Warszawie zapewni pasażerom najlepszą ofertę podróży m.in. do Hamburga, Monachium, Mediolanu, Brukseli, Budapesztu, Bukaresztu, Pragi, Rygi, Sztokholmu i Wilna. Pasażerowie podróżujący liniami LOT z Kazachstanu przez Warszawę mogą odwiedzić pozostałe miasta w Polsce, np. Kraków, Wrocław, Gdańsk i Poznań. LOT uruchomił połączenia między Warszawą a Astaną od maja 2017 r. Do ich obsługi wykorzystuje Boeinga 737-800 NG ze 186 fotelami na pokładzie w trzech klasach podróży: biznes, ekonomicznej premium i ekonomicznej. W tym roku na tej trasie pojawi się też Boeing 737 MAX 8, czyli najnowszy samolot wąskokadłubowy we flocie LOT (z taką samą liczbą foteli trzech klas). 


Wydanie: 4/2018, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail