Turystyka zdrowotna i uzdrowiskowa

Ten rodzaj turystyki od dawna przestał być kojarzony z podróżami seniorów do sanatorium. Obecnie to dynamicznie rozwijająca się gałąź turystyki. W jej skład wchodzą przyjazdy w celu przeprowadzenia zabiegów medycznych czy poprawy samopoczucia, a wreszcie korzystania z zabiegów SPA czy wellness. Turystyka medyczna poza bezpośrednimi usługami, po które przyjechali pacjenci, ożywia również lokalne atrakcje turystyczne, zwłaszcza w okresie niskiego sezonu. Co ważne, Polska staje się coraz poważniejszym graczem na tym trudnym, ale atrakcyjnym rynku.

rt 2018 05az 12

 

  Turystyka zdrowotna i uzdrowiskowa w naszym kraju przeżywa właśnie dynamiczny rozwój. Dzieje się tak zarówno dzięki dużemu rynkowi wewnętrznemu, jak i coraz liczniej przybywającym do nas turystom zagranicznym.  

rt 2018 05az 13 

  Cała gałąź turystyki medycznej w Europie Środkowo- -Wschodniej rozwija się przeciętnie w tempie 12-15 proc. rocznie. Szacuje się, że do Polski co roku przyjeżdża około 400 tys. zagranicznych pacjentów w celu skorzystania z usług medycznych. W 2015 r. pozostawili oni w polskich placówkach medycznych około 1,5 mld zł. Najpopularniejsze zestawy procedur medycznych, z których korzystają pacjenci zagraniczni, to przede wszystkim: stomatologia, kosmetologia, chirurgia plastyczna, a ostatnio zyskuje także na znaczeniu oferta usług neurochirurgicznych i ortopedycznych. Istotny w zapewnieniu stałego napływu...Andrzej Jarczewski

Wydanie: 4/2018, HOTELARSTWO
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail