Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.
  Turystyka zdrowotna i uzdrowiskowa

Ten rodzaj turystyki od dawna przestał być kojarzony z podróżami seniorów do sanatorium. Obecnie to dynamicznie rozwijająca się gałąź turystyki. W jej skład wchodzą przyjazdy w celu przeprowadzenia zabiegów medycznych czy poprawy samopoczucia, a wreszcie korzystania z zabiegów SPA czy wellness. Turystyka medyczna poza bezpośrednimi usługami, po które przyjechali pacjenci, ożywia również lokalne atrakcje turystyczne, zwłaszcza w okresie niskiego sezonu. Co ważne, Polska staje się coraz poważniejszym graczem na tym trudnym, ale atrakcyjnym rynku.

rt 2018 05az 12

 

  Turystyka zdrowotna i uzdrowiskowa w naszym kraju przeżywa właśnie dynamiczny rozwój. Dzieje się tak zarówno dzięki dużemu rynkowi wewnętrznemu, jak i coraz liczniej przybywającym do nas turystom zagranicznym.  

rt 2018 05az 13 

  Cała gałąź turystyki medycznej w Europie Środkowo- -Wschodniej rozwija się przeciętnie w tempie 12-15 proc. rocznie. Szacuje się, że do Polski co roku przyjeżdża około 400 tys. zagranicznych pacjentów w celu skorzystania z usług medycznych. W 2015 r. pozostawili oni w polskich placówkach medycznych około 1,5 mld zł. Najpopularniejsze zestawy procedur medycznych, z których korzystają pacjenci zagraniczni, to przede wszystkim: stomatologia, kosmetologia, chirurgia plastyczna, a ostatnio zyskuje także na znaczeniu oferta usług neurochirurgicznych i ortopedycznych. Istotny w zapewnieniu stałego napływu...Andrzej Jarczewski

Wydanie: 4/2018, HOTELARSTWO
W najnowszym wydaniu
 

  
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail