Paweł Niewiadomski prezesem ECTAA

Prezes Polskiej Izby Turystyki Paweł Niewiadomski został wybrany na prezesa ECTAA.

Na wyjazdowym zgromadzeniu Europejskiej Organizacji Związków Biur Podróży Unii Europejskiej (ECTAA) w Kuala Lumpur w Malezji wybrano nowy zarząd organizacji. Na jego czele stanął dotychczasowy wiceprezes organizacji Paweł Niewiadomski, prezes Polskiej Izby Turystyki. Jego kadencja potrwa dwa lata. ECTAA została założona w 1961 r. w Bad Kreuznach (Republika Federalna Niemiec) przez krajowe stowarzyszenia biur podróży i organizatorów z sześciu państw założycielskich Wspólnego Rynku. Inne stowarzyszenia krajowe dołączyły do ECTAA wraz z kolejnymi rozszerzeniami Unii Europejskiej. Obecnie organizacja reprezentuje krajowe stowarzyszenia biur podróży i agentów z 27 państw członkowskich UE, jednego kraju kandydującego do UE, Czarnogóry, oraz Szwajcarii i Norwegii.

rt 2018 06e 02

Organizacja ma również czterech członków międzynarodowych z krajów nienależących do Unii. Są to przedstawiciele branży turystycznej z Tunezji, Maroka, Malezji i Izraela. ECTAA jest uznawana w Brukseli za przedstawiciela branży turystycznej oraz za główną reprezentację zarówno biur podróży, jak i operatorów turystycznych i jest cenionym partnerem w zakresie konsultacji każdej polityki, która może mieć wpływ na działalność biur podróży i organizatorów wycieczek. Sukces Pawła Niewiadomskiego jest tym większy, że dotychczas prezesi ECTAA piastowali swoje stanowisko rotacyjnie w kolejności alfabetycznej. Po zmianach statutowych po raz pierwszy dokonano wyboru poprzez głosowanie. Zmiany w statucie nie dotyczyły tylko sposobu wyboru prezesa, ale zmieniono również strukturę i skład zarządu. 


Wydanie: 5/2018, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail