Lufthansa Group wprowadza nową taryfę ekonomiczną

Od lata 2018 r. pasażerowie Lufthansa Group będą mogli skorzystać z tzw. taryfy ekonomicznej Light na trasach linii Lufthansa, SWISS, Brussels Airlines i Austrian Airlines do Ameryki Północnej.

 rt 2018 06e 10

  Jako stawka podstawowa, nowa taryfa jest najtańszą opcją dla pasażerów, którym zależy na niskiej cenie, podróżujących tylko z bagażem podręcznym oraz niewymagających elastyczności w rezerwacji. Za dodatkową opłatą klienci będą mogli indywidualnie dodać kolejną sztukę bagażu oraz zarezerwować wybrane miejsce. Posiłki i napoje nadal będą serwowane pasażerom na pokładzie bez dodatkowych opłat. Lufthansa testowała taryfę Light od października 2017 r. na wybranych trasach między krajami skandynawskimi a Ameryką Północną. Pasażerowie mogą kupować bilety z bagażem podręcznym w cenie podstawowej na trasach między Szwecją, Danią i Norwegią a wybranymi lotniskami w Ameryce Północnej. W 2015 r. linie lotnicze wchodzące w skład Lufthansa Group wprowadziły taryfę Light na trasach europejskich.

Różne opcje taryf lotniczych różnią się głównie ze względu na możliwość zabrania bagażu rejestrowanego, rezerwacji preferowanych miejsc oraz możliwości odwołania lub zmiany rezerwacji lotu. Standardowe usługi wszystkich taryf obejmują lot, bagaż podręczny o wadze do 8 kg, przekąski i napoje na pokładzie, stałe przydzielanie miejsc przy odprawie biletowo-bagażowej, a także mile premiowe i statusowe.


Wydanie: 5/2018, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail