Wizz Air UK z licencją

Wizz Air UK Limited (Wizz Air UK), należący do spółki Wizz Air Holdings Plc, ogłosił otrzymanie certyfikatu przewoźnika lotniczego (AOC) i licencję operacyjną (OL) przyznawane przez Urząd Lotnictwa Cywilnego Wielkiej Brytanii.

rt 2018 06e 12 

  Wizz Air UK z siedzibą na lotnisku Londyn Luton rozpoczął działalność 3 maja. Pierwszy lot odbył się między Londynem Luton a Bukaresztem. Do końca 2018 r. Wizz Air UK będzie dysponować ośmioma nowymi samolotami typu Airbus A320 i Airbus A321, co oznacza inwestycję 860 mln dol. oraz utworzenie 300 nowych miejsc pracy w Wizz Air w Wielkiej Brytanii dla kadry zarządzającej, pilotów i personelu pokładowego. Wraz z ofertą Wizz Air UK łącznie w ofercie w 2018 r. będzie prawie 9 mln miejsc w sprzedaży w niskich cenach, co stanowi około 14 proc. wzrostu w porównaniu z poprzednim rokiem. Wizz Air jest obecnie ósmą największą linią lotniczą działającą w Wielkiej Brytanii, obsługującą loty do 74 miejsc w 23 krajach z dziewięciu brytyjskich lotnisk, uwzględniając osiem nowych tras uruchomionych w 2018 r. z Londynu Luton do Larnaki, Tirany, Tallinna, Bratysławy, Lwowa, Aten, Keflaviku i Bari.


Wydanie: 5/2018, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail