Ranking lotnisk

Zestawienie AirHelp Score powstało na podstawie oceny w trzech kryteriach: punktualność, jakość obsługi oraz satysfakcja pasażerów. 

rt 2018 06z 10

  Hamad International Airport otwiera tegoroczny ranking. – To już druga edycja zestawienia portów lotniczych AirHelp Score. Analizie poddaliśmy znacznie więcej lotnisk, rozwinęliśmy metodologię. Pierwsza dziesiątka zestawienia to porty na bardzo wysokim poziomie, z niewielkimi różnicami w łącznej ocenie – mówi CEO i współzałożyciel AirHelp, Henrik Zillmer. Na pierwszym miejscu zestawienia znalazło się lotnisko Hamad International Airport w Katarze. Zaraz za nim uplasowało się Athens International Airport w Grecji, a trzeci stopień podium zajęło japońskie lotnisko Haneda Airport. Pod względem punktualności prym wiodą porty lotnicze Cologne Bonn Airport w Niemczech oraz Tocumen International Airport w Panamie. Singapore Changi – zeszłoroczny zwycięzca rankingu – wyróżnia się natomiast jakością obsługi, a kenijskie Nairobi Jomo Kenyatta International Airport dostało najwięcej punktów za satysfakcję pasażerów. Lotnisko Chopina spadło w AirHelp Score 2018 o siedem pozycji w porównaniu z zeszłoroczną edycją. Mimo poprawy jakości obsługi podróżnych największe polskie lotnisko uplasowało się na 32. pozycji, głównie ze względu na niższą notę w kategorii „satysfakcja pasażerów”.W tegorocznym zestawieniu premierę mają dwa inne polskie lotniska. Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku znalazł się na 42. miejscu. Co ciekawe, przegonił Warszawskie Okęcie pod względem punktualności. Port lotniczy Kraków-Balice uplasował się natomiast na 127. miejscu. 


Wydanie: 6/2018, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail