Perspektywy na rynku podróży służbowych

Segment podróży służbowych wykazuje się, zdaniem ekspertów, dużym potencjałem wzrostu. W miarę jak coraz więcej krajów staje się ośrodkami międzynarodowego biznesu, rośnie liczba podróżujących służbowo. To powoduje, że branża turystyczna musi dostosować swoje praktyki i ofertę do potrzeb tej coraz liczniejszej grupy podróżnych.

rt 2018 06z 25 

  Niedawne badania przeprowadzone przez stowarzyszenie Global Business Travel Association pokazały wielkość przychodów z podróży służbowych w skali międzynarodowej w tym roku. Wynoszą one prawie 1 bilion dolarów. Ponieważ koniunktura gospodarcza wciąż jest dobra, przełoży się to na wzrost popytu na podróże służbowe, a co za tym idzie również na wzrost przychodów przez nie generowanych.

Umiarkowany optymizm

Nad perspektywami tego rynku pochylili się autorzy raportu Global Business Travel Forecast 2018 from American Express Global Business Travel (GBT). Ich zdaniem wzrost będzie widoczny we wszystkich regionach świata, ale szczególnie silny będzie w Azji, gdzie Chiny i Indie w ubiegłym roku walczyły o tytuł najszybciej rozwijającej się wielkiej gospodarki. Również kraje strefy euro powinny odnotować znaczące wzrosty. Ten optymizm jest jednak łagodzony przez utrzymujące się obawy o ceny ropy naftowej, zagrożenie bezpieczeństwa, politykę protekcjonistyczną i dalszą niestabilność polityczną na całym świecie.

Linie lotnicze zwiększą przychody

Popyt na podróże lotnicze gwałtownie rośnie, a ceny biletów mają wzrosnąć w każdym regionie świata. Będzie się tak działo pomimo nadwyżki zdolności przewozowych na niektórych trasach, agresywnej ekspansji niskokosztowych przewoźników. Oczekuje się jednak, że linie lotnicze będą nadal generować przychody, m.in. dzięki wykorzystaniu przychodów dodatkowych, które w 2017 r. dały przewoźnikom 82,2 mld dol. przychodu. Inne główne trendy na rynku lotniczych podróży służbowych w 2018 r. dotyczą korzystania z taryf uwolnionych przez największych przewoźników, aby...Andrzej Ja rczewski

Wydanie: 6/2018, ANALIZA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail