Polak coraz częściej ubezpieczony

Lato już za progiem, sprzedaż wycieczek idzie pełną parą. Czy równie chętnie jak imprezy turystyczne Polacy kupują odpowiednie ubezpieczenia?

rt 2018 06z 31

Nad kwestią świadomości ubezpieczeniowej i planów związanych z zakupem polis turystycznych pochyliły się wspólnie Mondial Assistance oraz Polski Związek Organizatorów Turystyki, badając plany wakacyjne Polaków na lato 2018. W badaniu respondenci poza sprawami ściśle związanymi z planowanym wypoczynkiem zostali również zapytani o decyzje dotyczące ubezpieczenia turystycznego. Dzięki temu, że badania te są prowadzone od kilku lat, jest możliwość porównania wyników i zmian, jakie w tym czasie zaszły w ubezpieczeniach turystycznych.

Rośnie liczba ubezpieczonych

Biorąc pod uwagę odsetek turystów, którzy zdecydowali sięwykupić ubezpieczenie na wyjazd, widać, że rośnie potrzeba posiadania takiego zabezpieczenia. W badaniu przeprowadzonym w 2015 r. 67 proc. respondentów zadeklarowało chęć wykupienia polisy. Rok później było to już 70 proc. Kolejne lata również przynoszą wyraźny wzrost chętnych do skorzystania z usług towarzystw ubezpieczeniowych. W roku 2017 wyniósł on znów 3 p.p., w rezultacie czego...


Wydanie: 6/2018, UBEZPIECZENIA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail