Piosenka pomaga turystyce

Każde miejsce, które chce poważnie zaistnieć w świadomości turystów, musi się z czymś, najlepiej przyjemnym, kojarzyć. W wypadku Opola nie ma kłopotu ze znalezieniem takiego skojarzenia. Jest nim polska piosenka.

 rt 2018 07az 16

  Bez względu na to, czy ktoś jest melomanem i miłośnikiem piosenek, każdy ma jakieś skojarzenia i wspomnienia związane z piosenkami, które towarzyszyły mu w dzieciństwie, młodości czy innych okresach życia. To ogromny kapitał, który jest w Opolu doskonale wykorzystany. Miasto ma turystom do zaoferowania oczywiście znacznie więcej, ale każdą podróż trzeba od czegoś zacząć. W wypadku tego śląskiego miasta jest to zwykle piosenka. Opole może pochwalić się jeszcze jedną muzyczną ciekawostką. Otóż miasto ma własny hejnał, który powstał w latach 50. ubiegłego wieku, stworzony przez dziennikarza radiowego Zbigniewa Franka, dla którego inspiracją była ludowa piosenka „Opole, Opole to jest piękne miasto”. 

Od festiwalu do muzeum

Festiwal, który jest do dziś znakiem firmowym miasta, powstał w 1963 r. Pierwszy Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki odbył się w czerwcu tego właśnie roku. Od 1964 r. głównymi organizatorami festiwalu zostały Komitet „Polskie Radio i Telewizja” oraz Towarzystwo Przyjaciół Opola. Od tamtej pory, choć zmieniają się mody, wykonawcy i sama muzyka, impreza regularnie gości polskich wykonawców. Sam festiwal jest zawsze obecny w telewizji i dzięki dogodnemu, letniemu terminowi kojarzy się z wakacjami. Od ubiegłego roku działa w Opolu Muzeum Polskiej Piosenki. To multimedialna placówka, do której słowo muzeum nie do końca pasuje. To miejsce, gdzie można przenieść się...Andrzej Jarczewski

Wydanie: 7/2018, PREZENTACJE
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail