Kto i jak spotyka się w Polsce

Statystyczna impreza międzynarodowa zorganizowana w Polsce w 2017 r. trwała mniej więcej półtora dnia, a uczestniczyło w niej 100 osób – tak wynika z dorocznego raportu opublikowanego przez Poland Convention Bureau.

 

rt 2018 07az 30 

 

Polska Organizacja Turystyczna już po raz dziewiąty opublikowała raport podsumowujący działalność przemysłu spotkań w Polsce. Raport, choć zmieniała się metodologia i pewne szczegóły, ma dużą wartość dzięki temu, że dane można śledzić w tak długiej perspektywie. Dzięki temu można wyłapać trendy w branży spotkań międzynarodowych w Polsce. Szacuje się, że przemysł spotkań generuje w Polsce około 1 proc. PKB. Jest to więc bardzo ważna gałąź nie tylko turystyki, ale wręcz całej gospodarki. I choć sami autorzy raportu zastrzegają, że zawarte w nim dane nie opisują całego rynku i nie uwzględniają wszystkich wydarzeń ani nie są badaniem losowej reprezentatywnej próby, to można jednak na ich podstawie wyciągnąć wnioski ogólne. Ponadto pozwalają one również wychwytywać trendy, które mają wpływ na cały rynek. Jak wynika z raportu, liczba imprez międzynarodowych w Polsce od lat stale rośnie. Wprawdzie do najnowszego raportu zebrano jedynie informacje o spotkaniach, które zgromadziły ponad 50 osób, jednak liczbę tych mniejszych (między 10 a 50 osób) oszacowano i uwzględniono w zestawieniu. Na tej podstawie wiemy, że w roku 2017 odbyło się 44 437 imprez. Było to o 12,34 proc. więcej niż rok wcześniej (39 556 imprez). Największym wydarzeniem pod względem liczby uczestników było nominalnie zorganizowane w Katowicach Intel Extreme Masters – International Trade and Conferences on eSport Games. Przybyło tam aż 173 tys. osób, by podziwiać mistrzów e-sportu. Jest to jednak bardziej impreza sportowa, dlatego można uznać, że właściwie powinna konkurować z zawodami lekkoatletycznymi czy piłkarskimi. Z imprez bardziej typowych największą frekwencją mógł poszczycić się World Library and Information Congress: Annual General Conference and Assembly International Federation of Library Associations and Institutions (IFLA), czyli Światowy Kongres Bibliotek i Informacji Międzynarodowej Federacji Bibliotekarskich Stowarzyszeń i Instytucji. Do Wrocławia przybyło aż 4 tys. bibliotekarzy z całego świata. 

rt 2018 07az 31

Jakie spotkania?

Autorzy raportu, tak jak w poprzednich latach, podzielili imprezy na trzy kategorie. Pierwszą z nich były konferencje i kongresy. Drugą – wydarzenia korporacyjne. W tej kategorii znalazły się wydarzenia firmowe, m.in. takie jak szkolenia, warsztaty, seminaria, konferencje prasowe,...


Wydanie: 7/2018, RAPORT
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail